Insteon Akıllı Ev Sistemleri

Evden uzakta iken bile gözünüzün evde olmasını sağlayan akıllı ev sistemleri şimdilerde olmazsa olmazlardan.
Insteon Akıllı Ev Sistemleri

İl dışında ya da yurt dışında olsanız dahi evinizi kontrol etmeniz için akıllı ev sistemleri ideal bir çözümdür. Ancak Türkiye bu konuda bir hayli geriden gelmektedir.

Ülkemizde akıllı sistemlerle yavaş yavaş tanışıyoruz. Insteon akıllı ev sistemleri de bir piyasada yerini aldı. Peki bu sistem bizlere ne gibi avantajlar sağlayacak?

Kurulum

Ürünü satın aldığınız zaman hareket sensörü, kumanda, priz gibi gerekli tüm parçalar gönderiliyor. Ayrıca gönderilen hub sayesinde merkez ve dağıtım noktaları arasında iletişim sağlanıyor.

Cihazınız kurmak için ilk olarak Android ya da İos sisteminize insteon uygulamasını indirmeniz gerek. Uygulama dili İngilizce ancak oldukça kullanışlı ve basit. Daha sonra komutları takip ederek cihazınızın kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanım

Cihazın kullanımı da kolay denilebilir. Kısa sürede öğrenilecek cinsten. Sisteme bağlı olan cihazlar odalar ve sahneler olarak ayrılmış. Odaları seçerek o odadaki cihazı kontrol edebiliyorsunuz. Sahneler ise tek oda değil birden çok odayı kontrol etmek için kullanılıyor. Mesela evinizin ışıklarının açık ya da kapalı olmasını sağlamak için buradan ayarlama yapabilirsiniz.

Bu sistemin en önemli özelliği her eve sonradan dahil edilebilmesi. Çok daha gelişmiş sistemler mevcut ancak inşaat aşamasında kurulması gerekiyor ve henüz Türkiye pazarı için pek uygun sayılmaz.