İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Günümüzde özellikle sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilen İnstagram kullanımı konusunda bilinmesi gereken farklı konular arasında yer almaktadır.

TEKNOLOJİ 30.08.2019, 12:29

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Günümüzde özellikle sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilen İnstagram kullanımı konusunda bilinmesi gereken farklı konular arasında yer almaktadır.

TEKNOLOJİ 30.08.2019, 12:29
İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Sosyal medya kullanımında İnstagram hesabı nasıl dondurulur? Diye düşünen kullanıcılar için yapılacak olan basit işlem doğrultusunda sonuç alınabilir. Geçici olarak profilinizi kapatmak istediğinizde hesabınıza dondurabilirsiniz. Hesabınızın silmenize gerek kalmadan da geçici olarak kullanımını engelleyebilirsiniz.

Hesabınızı dondurduktan sonra 24 saat sonra yeniden aktif hale getirebilirsiniz. Bu sayede geçmişte yapmış olduğunuz paylaşımları kaybetmeden hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sosyal medya kullanımı konusunda problem yaşayanlar için geçici olarak yapılacak olan hesap dondurma işlemi hesabınızın kapatılmadan da kullanılamaz olmasını sağlayabilir. Bu nedenle hesabı kapatmak istemeyenler için tercih edilebilecek yöntemdir.

İnstagram Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Son dönemde özellikle popüler sosyal medya platformu olan İnstagram dondurma işlemi nasıl yapılır? Kullanıcıların merak ettiği konulardan biridir. Uygulayacağınız küçük işlemler doğrultusunda hesabınızı dondurabilirsiniz. İnstagram üzerinden gerçekleştirilecek olan dondurma işlemleri video, fotoğraf ve beğenilerinizin saklı kalmasını sağlamaktadır. Ayarlar sayfası üzerinden kullanacağınız ‘hesap dondurma’ seçeneği ile kolayca işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında profil düzenleme kısmına giriş yaparak ‘hesabımı geçici olarak kapat’ seçeneğini tercih edebilirsiniz. Hesabınızı kapatma nedeninizi belirterek ve şifrenizi girerek işlemi devam ettirebilirsiniz. Son aşamada en altta yer alan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayarak işlem tamamlanır.

İnstagram Hesabı Nasıl Tekrar Açılır?

Geçici olarak hesabınızı kapatmanız durumunda İnstagram hesabı kapatma işleminin ardından kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz durumunda yeniden aktif hale getirebilirsiniz. Hesabını silmek istemeyenler için geçici olarak yapılacak olan kapatma işlemi fotoğraf, video ve beğenilerinize ulaşımı engeller. Bu nedenle özellikle kullanıcıların tercih edebileceği işlemlerden biridir.

Hesabınızı kapattıktan sonra pişman olmanız durumunda geri dönüş yapabilirsiniz. Hesabın silinmesi halinde geri dönüş yapılması mümkün değildir. Bu nedenle hesabı silmek yerine dondurmak özellikle kullanıcılar için tercih edilebilecek özelliklerden biridir. Arama işleminin ardından 24 saat içerisinde hesabınız yeniden aktif hale getirebilir ve fotoğraf, video ve beğenilerinize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)