Huawei Mate 10

Çinli bir firma tarafından üretilen Huawei markasının amiral gemisi konumunda olacak Huawei Mate 10 hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yapıldı.
Huawei Mate 10

Henüz resmi olarak özellikleri duyurulmamış olsa da birtakım özellikleri hakkında dedikodular dönmeye devam ediyor. Ancak son olarak sosyal medya hesabından yayınlanan bilgiye göre Huawei Mate 10 telefonu Android Oreo işletim sistemine sahip bir şekilde piyasaya sürülecek.

16 Ekimde Tanıtılacak

Amiral gemisi konumunda olan bu telefonun piyasalardaki yerini alması kasım ayını bulacakken 16 ekim tarihinde de resmi bir tanıtım yapılması planlanıyor. Bu tanıtımda telefonun özellikleri ayrıntılı bir şekilde tanıtılacak.

Telefonun Özellikleri

Amiral gemisinin 5.99 inçlik bir ekran boyutuna sahip olması beklenirken bunun yanı sıra 6GB RAM ve seçimlik olarak 64 ya da 128 GB hafızaya sahip olması bekleniyor. Ayrıca çift sim kart özelliğinin de bulunacağı bu telefonun sekiz çekirdekli olacağı ifade ediliyor. Bu özellikler ile birlikte çok daha hızlı bir yapıya sahip olacağı belirtilen bu telefon kullanıcılarının da onayını alacak gibi durmaktadır.

Ülkemiz piyasasına da yakın bir zaman içerisinde girecek olan bu telefonun aynı zamanda Huawei Mate 10 Pro ve Lite sürümlerinin de çıkacağını ifade edebiliriz. Böylelikle kullanıcılarını müthiş bir deneyimin beklediğini de söylemeden edemeyeceğiz. Umarız ki bahsedilen özellikler gerçekten de telefona son derece gelişmiş bir kapasite sağlar