General Mobile 6 Kullanıcıları Android 8.0 Oreo Sürümüne Kavuştu

Android işletim sisteminin en güncel sürümü Android 8.0 Oreo artık General Mobile 6 modellerinde de uyumlu olarak kullanılmaya başlandı
General Mobile 6 Kullanıcıları Android 8.0 Oreo Sürümüne Kavuştu

İşletim sistemi arenasında en yaygın olarak kullanılan işletim sistemi Android'in son sürümü Oreo 8.0, yavaş yavaş tüm telefon modellerinde kullanılmaya başlanıyor. Özellikle sürüm güncellemesi sonrasında telefon kullanıcıları yeni avantajlar elde ediyor. Bu nedenle yeni sürümlerin bir an önce telefonlarından kullanılabilir olması için kullanıcılar sabırsızlıkla bekliyorlar. İlk önce Samsung modellerinde kullanılan bu Android sürümü tek tek diğer telefon markaları tarafından da kullanılmaya başlandı. Bu en yeni Android sürümünü ilk kullanacak markalardan biri de General Mobile 6 olacaktır. Bu güncellemeyle kullanıcılarını sevindiren General Mobile, bu sayede kullanıcılarına bir çok yeniliği de beraberinde sunacak. Daha önce en kısa zamanda telefon modellerinde Android 8.0 Oreo sürümünün kullanılacağını söyleyen marka, bu şekilde sözünü tutarak kullanıcılarını memnun etti.

General Mobile 6 Kullanıcıları Yeni Özelliklerden Faydalanacak

General Mobilet 6 modelinde Android 8.0 Oreo sürümünün kullanılacak olması bu telefon sahiplerine yeni işlevler de sunacaktır. Özellikle bu yönde yenilgi ilk olarak kullanıcılarına sunan General Mobile, Mobile 6 kullanıcılarını sevindirdi. Android 8.0 Oreo sürümüyle artık General Mobilet 6 kullanıcıları, Picture İn Picture özelliğinden faydalanabilecek. Buna göre telefon ekranının belli bir ölçüde küçültüp bir köşeye konumlandırma ve yeni ekranda başka işlemler yapma olanağı sunan bu özellikle General Mobile 6 daha kullanışlı olacak. Ayrıca daha gelişmiş olan otomatik doldurma sistemi de kullanılabilecek. Buna göre bilgilerinizi izninizle kaydeden sistem, sizler alışveriş yapmak istediğinizde ya da başka bir işlem yapmak istediğinizde bilgilerinizi otomatik olarak dolduruyor. Ancak bu yeni Android sürümünün en önemli işlevi, pil ömrünü uzatacak olmasıdır. Tasarrufu moduyla artık bataryanızdan daha fazla yararlanacaksınız. Bunlara ek olarak, yeni Android sürümüyle sosyal medya ve programlardan gelen bildirimleri erteleyebilecek, ayarlar menüsünden arama çubuğunu kullanarak telefonunuzu daha rahat kullanabileceksiniz. En yeni Android sürümüyle General Mobile kullanıcıları gerçekten memnun kalacaklardır.