Facebook Messenger Eskiye Dönüş Hazırlığında

Facebook Messenger uygulamasına her geçen gün farklı özellikler eklemekteydi ve bu durum kullanıcılar açısından şikâyetlere sebep olmaktaydı.
Facebook Messenger Eskiye Dönüş Hazırlığında

Bu güncellemelerle uygulamanın kullanımı zorlaştı, hem de birçok özelliği içinde barındırdığından dolayı hangi amaçla kullanılması gerektiği tam olarak bir muammaya dönüşmüştü. Facebook, Messenger'ı eski haline döndüreceğini 2018 yılında yaptığı açıklama ile duyurmuştur.

Facebook Messenger Daha Basitleşecek

Facebook Messenger uygulaması uygulama olarak ilk karşımıza çıktığında kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti. Öğle ki telefonların olmazsa olmaz programları arasına giren uygulama bu ilgi ile beraber sürekli kendini güncelleme yoluna gitmiştir.

İlk başlarda yenilikler insanlara güzel görünse de zamanla bu yenilikler uygulamanın kullanılmasını zorlaştıracak ve karışık bir yapıya büründürecek hale sokmuştur. Uygulama her güncelleme ile çağın özelliklerine karşılık vermek isterken biranda kuruluş amacınız dışında bir yapıya bürünmüş hale gelmiştir.

Ve program öğle bir duruma geldi ki birçok akıllı cep telefonu kullanıcı tarafından gereksiz bir uygulama olarak nitelendirmeye başlamıştır. Facebook ise tüm bu şikâyetlere daha fazla kayıtsız kalamayarak Facebook Messenger ile ilgili bir takım değişikliğe gidileceği yönünde açıklamalarda bulunmuşlardır.

Facebook bu yıl içinde yapacağı güncelleme ile uygulamadaki birçok özelliği kaldırarak kullanımı daha kolay daha basit ve amaca hizmet eden eski versiyonuna yakın bir hale döneceğinin sinyallerini vermiş durumdadır. 2018 yılının ilk çeyreğinde yapılacak güncelleme ile Facebook Messenger daha basit versiyonu hale gelecek ve insanların tekrar aktif bir şekilde kullanması için çalışmalara başlanacaktır.