Facebook Beğenmedim Tuşu Geliyor

Facebook sosyal medya uygulaması son zamanlarda ardı ardına yeni özellikler be değişimler göstermektedir.
Facebook Beğenmedim Tuşu Geliyor

Son günlerde yapılan açıklamalar sonucu uzun yıllardır Facebook kullanıcıların yoğun bir şekilde talep ettiği Facebook beğenmeme butonu yapılacak güncelleme ile uygulamaya ekleneceği duyurulmuştur.

Facebook birçok kişinin istemesine rağmen uygulamaya koymadığı bu özelliği artık ve eksi bit çok yönü bulunmaktaydı. Özellikle sosyal medyada kötü amaçla kullanılacağını düşündüğü için bu özelliği eklemeyi uzun süredir erteleyen şirket bu sene içerisinde bunu uygulayacağı yakın kaynaklar tarafından teyit edilmiştir.

Facebook Beğenmeme Tuşunun İşlevi

Facebook şirketi sadece yapılan baskılar neticesinde değil özellikle günümüzün internet teknolojisinde en büyük sorunlardan biri olan kötü amaçlı ve cinsel içerikli paylaşımların tespiti için bu özelliği ekleme kararı almıştır. Çünkü artık birçok kişi kötü ve yasa dışı amaçlarla Facebook uygulamasını kullanmaktaydı. Yapılan bu kötü paylaşımların Facebook tarafında algılanması ve kaldırılması oldukça uzun bir süre almasından dolayı zat bu paylaşımları yapan kişiler çoktan bu amaçlarına ulaşmış oluyorlardı. Hele ki kullanıcı sayısı muazzam sayılar ulaşan uygulamanın kontrolü oldukça güç bir hale gelmiştir.

Tüm bu etkenler doğrultusunda şirket Facebook beğenmeme özelliği ile belirli bir sayıda beğenmeme sayısına ulaşan paylaşımların hızlı bir şekilde incelenerek sakıncalı ve suç içeriği olan paylaşımların hızlı bir şekilde uygulamanda kaldırılması amaçlanmaktadır. Böylece daha kaliteli ve seviyeli bir ortam sağlanması amaçlanmaktadır.