Çinlilerin Son Taklit Kurbanı: iPhone X

Çinli marka Leagoo’nun ürettiği son akıllı telefon modeli Leagoo S9 ile ilgili medyaya sızan görüntü Çinlilerin son taklit kurbanının iPhone X olduğunu gösterdi
Çinlilerin Son Taklit Kurbanı: iPhone X

Özellikle dış görünüşe önem veren telefon kullanıcılarını hedef alan Çinli firmalar, çakma ürünler üreterek akıllı telefon piyasasında kendilerine pay almayı hedefliyorlar. Daha çok ünlü telefon markalarını taklit ederek sektörde pay sahibi olmak isteyen Çinli firmaların yüzlerce ünlü marka taklidi telefonlar ürettiklerini biliyorsunuz. Amiral sayılan markaların bazen görünümünü bazen model isimlerini taklit eden Çinli firmalar bu işten kazançlı çıktıkları sanılıyor. Çünkü taklit ürün üretmeyi bırakmak yerine, her geçen gün taklit üretimde uzmanlaşmadan yana çaba gösteriyorlar. Bu sayede neredeyse imkânsız sanılan modellerin taklitlerini de üretmeyi başarıyorlar. Başarılarını uzmanlaşmaya bağlamak doğru olacaktır.

Leagoo S9 Modeli iPhone X İle İkiz Olması İçin Üretilmiş Gibi

Taklit ürün üretmekte sınır tanımayan Çinli markalar bu sefer Apple firmasının son ürünlerinden iPhone X hedef aldı. Çinli marka Leagoo'nun ürettiği son model telefon Leagoo S9 ile ilgili paylaşılan bir fotoğraf Çinlilerin bu kez de iPhone X modelini taklit ettikleri görüldü. Bu son örnekle, Çinlilerin artık taklit ürün üretmekte sınır tanımadıkları tamamen kanıtlanmış oldu. İsminin ekini zaten Galaxy S9 modelinden alan Leagoo S9, görüntüsüyle de iPhone X ile ikiz olmak için üretildiği açıkça anlaşılıyor. Özellikle telefon teknolojisiyle pek ilgilenmeyen kişiler için yanıltıcı bir tasarım olarak üretilen Leagoo S9 yine kafaları karıştıracak gibi duruyor. Görüntüsünden de anlaşıldığı gibi arka görüntüsü tamamen iPhone X ile bire bir aynı olan Leagoo S9, marka yazısını da iPhone modelinden esinlendiği görülüyor. Çinliler için başarı niteliğindeki bu taklit ürün son derece başarılı tasarlanmış. İsmiyle Galaxy S9 modelinin şanından, görüntüsüyle de iPhone X modelinin ayrıcalığından yararlanarak piyasada yer bulmaya çalışacaktır. Bunu başarması sürpriz de olmayacaktır. Bu ürün, bizlere Çinlilerin taklit yeteneklerinin ya da orijinal üretim yeteneksizliklerinin son kanıtı olarak raflarda yerini alacaktır. Çinlileri tebrik mi etmeli, yoksa eleştirmeli mi? Karar sizindir.