BlackBerry Motion Özellikleri

Akıllı telefon piyasasında fazla adından söz ettiremeyen BlackBerry, Motion modeli ile birlikte piyasaya hızlı giriş yapmayı planlanıyor.
BlackBerry Motion Özellikleri

Bazı ülkelerde ön siparişe açık hale getirilen bu telefonun özellikleri ise yayınlanan videolar ile tanıtılmaya devam ediyor. işte bu özelliklerden dikkat çekenleri sizler için bir araya topladık.

32 Saat Şarj

BlackBerry denilince akıllara ilk olarak klavyeli telefonlar gelse de bu model dokunmatik olacak ve 4000 mAH bataryaya sahip olacak. Bu da yaklaşık olarak normal kullanımda 32 saat şarj ömrünün olması anlamına gelmektedir.

5.5 inç ekran büyüklüğüne sahip olacak bu telefonun 8 çekirdekli olduğu ve 4 GB RAM’e sahip olduğu biliniyor. Bununla birlikte 32 GB dahili hafızaya sahip olan telefonun kamera özellikleri de dikkat çekiyor. Zira selfiecileri sevindirecek bir şekilde ön kamerasının 8 MP olduğunu belirtelim. Arka kamera ise 12 MP görüntü kalitesine sahip.

İşletim sistemi olarak Android 7.1 Nougat kullanılacak olması da telefonun cazip özellikleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra oreo güncellemesi de 2018 yılının başından itibaren alınabilecek. Telefonun kasasının çelik olması çizilmeye ve suya karşı dayanıklı olması da bir hayli dikkat çeken özellikler arasında yer almaktadır. Ayrıca BlackBerry Motion sahip olduğu IP67 sertifikası ile de 1 metre su içerisinde yarım saat bozulmadan durabildiğini de ispatlamış bir telefon olarak bizleri karşılamaktadır.