Bakan bizzat kendisi açıkladı! Vodafone Turkcell Türk Telekom hat sahipleri 386 TL ödeme çıktı

Cep telefonu olan herkesi yakından ilgilendiren bir son dakika gelişmesi yaşandı. Mobil hattı olanlara 386 TL ödeme çıktı...
Bakan bizzat kendisi açıkladı! Vodafone Turkcell Türk Telekom hat sahipleri 386 TL ödeme çıktı

Bakan bizzat kendisi açıkladı! Vodafone Turkcell Türk Telekom hat sahipleri 386 TL ödemeniz çıktı - Teknoloji her geçen gün biraz daha ilerlerken Türkiye'nin 5G teknolojisi ile tanışması için geri sayım başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapmış olduğu açıklamayla beklenen tarihi duyurdu.

TÜRKİYE 5G'YE NE ZAMAN GEÇECEK?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "5G teknolojisine uygun zamanda, doğru piyasa şartlarıyla geçmeyi düşünüyoruz. Muhtemelen 2026 yılında 5G'ye geçeceğiz" dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gazi Üniversitesi tarafından düzenlenen "Civil Ankara" etkinliğine katıldı.

Etkinlikte yaptığı konuşmada lojistik, mobilite ve dijitalleşmeyi yönettiklerini ifade eden Bakan Uraloğlu, "Biz yarını değil, biz 2028’i değil, 2035’i değil, 2053’ü bile değil, biz 2071’i artık planlıyoruz. 22 yıllık sürede de yaklaşık 275 milyar dolarlık bir yatırım yaptık" diye konuştu.

5g.jpg

5G'YE GEÇMEK ÜCRETLİ Mİ, SIM KART ÜCRETLİ Mİ, GEÇİŞ NASIL YAPILIR?

5G teknolojisine geçmek isteyen kişiler için eski sim kartların değiştirilmesi yeterli olacak. Söz konusu düzenleme de bakanın açıklamasının ardından cep telefonu operatörleri tarafından çalışmalar başlarken konu hakkında henüz resmi açıklama gelmedi. Ancak kulis bilgilerine göre söz konusu rakamın ortalama 386 TL civarında yer alması bekleniyor. Bakanın açıklamasının ardından gözler bir kere daha cep telefonu operatörlerine çevrilirken yapılan çalışmalar yakın takip altına alındı. Alınacak ücretin sim kart değişiklik ücreti adı altında alınacağı, 5G teknolojisi için ise herhangi bir ek ücret ya da servis ücreti talep edilmeyeceği ifade edildi.