Aydın'ın Nazilli Belediyesi'nden yeni teknolojik hamle!

Nazilli Belediyesi teknolojik yenilikleri kucaklamaya devam ederken Bulut Kent Bilgi Sistemi için eğitim çalışmaları başladı.
Aydın'ın Nazilli Belediyesi'nden yeni teknolojik hamle!

Nazilli Belediyesi yeni teknolojik gelişmeleri yakından takip ederken sistemlerine entegre etmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından Nazilli Belediyesi personellerine Bulut Kent Bilgi Sistemi eğitimi verildi.

Kurulan yeni sistem sayesinde altyapıdan üst yapıya, planlamadan sağlığa, güvenlikten ulaşıma, eğitimden turizme kısaca kent hayatındaki tüm verilerin dijital olarak depolanması sağlanacak. Bulut Kent Bilgi Sistemi için eğitim süreci başlatıldı.

NAZİLLİ BELEDİYESİ EĞİTİM ÇALIŞMASINA BAŞLADI!

Nazilli Belediyesi personellerine, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve altyapıdan üst yapıya, planlamadan sağlığa, güvenlikten ulaşıma, eğitimden turizme kısaca kent hayatındaki tüm verilerin dijital olarak depo edilmesini sağlayan Bulut Kent Bilgi Sistemi’ne ilişkin eğitim aldı.

nazilli-1.jpg

Osman Türkmenoğlu tarafından verilen seminerde vatandaşların yaşadıkları şehrin yapısını oluşturan adres, park bahçe, çevre gibi bileşenlere detaylı erişimlerini sağlayan dinamik ve interaktif bir uygulama üzerinden nasıl ulaşabilecekleri anlatıldı.

nazilli-3.jpg

Nazilli Belediyesi olarak teknolojik yenilikleri yakından takip ettiklerini dile getiren Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “1390 belediye için oluşturulan kent bilgi sistemi ve kent rehberine ilişkin detaylı eğitim veren hocamıza teşekkür ediyorum. Bu tür uygulamalar vatandaşımızın belediye hizmetlerinden en hızlı ve en etkin şekilde faydalanmasına imkan sağlamaktadır” diyerek belediye olarak teknolojik imkanları Nazilli Belediyesi hizmetine sunacaklarını ifade etti.