Asus ZenPhone 4 İncelemesi

2017 yılı cep telefonu piyasası için oldukça hareketli bir yıl olmuştur. Özellikle yılın ikinci yarısında sektörün öncü firmaları ardı ardına en iddialı modellerini piyasaya sürerek adeta gövde gösterisi yapmışlardır. Ve bu telefonlarda en göze batan özelliklerin başında adeta sınırları zorlayan teknolojik yenilikler olmuştur.
Asus ZenPhone 4 İncelemesi

Arka arkaya çıkardığı ZenPhone modelleri ile oldukça başarılı bir grafik çizen Asus firması en son modeli Asus ZenPhone 4 ile yine oldukça iddialı bir giriş yapmıştır.

Asus firması hem kalite hem de fiyat bakımında oldukça iyi telefonlar sunduğu için Türkiye piyasasında oldukça iyi satış rakamlarına ulaşmıştır. Çünkü Türkiye’de şöyle bir kanı vardır. İyi telefonlar pahalıdır, ucuz olan telefonlar ise vasattır ve performans olarak sizi asla memnun etmez. İşte Asus firması bu tabuyu tamamıyla yıkmıştır. Sizler için Asus firmasının piyasaya en son sürdüğü Asus ZenPhone 4 modelini inceleyeceğiz.

Asus ZenPhone 4 Donanım ve Performans

Snapdragon 630 işlemcisinin kullanıldığı telefon performans anlamında fiyatının oldukça üzerinde bir deneyim sağlamaktadır. Ekran boyutu ise 5,5 inç büyüklüğündedir. Ki ergonomik olarak ele oturan stili ile ekran boyutu birbirini tamamlamış görünmektedir. 1920 x 1080 piksel çözünürlüğü ve 6000 nit sayısı gibi oldukça iyi değerlere sahiptir. Kimi kullanıcılar ise piksel oranının daha iyi olabileceğini düşünmektedirler. Ama fayda fiyat endeksine göre oldukça iyi bir piksel oranı mevcuttur.

16g gr. ağırlığında olan telefon ekran boyutu, kullanım kolaylığı ve kasa özellikleri dikkate alındığında oldukça uygun olduğu söylenebilmektedir. Telefonun beklide en vurucu nokta ise sahip olduğu 4 GB ram ve 64 GB dâhili depolama alanıdır. Piyasadaki birçok 4 GB ram özelliği olan telefonlara göre fiyatın son derece uygun tutulmuştur. Özellikle çoklu ekran açmalarında ve en son çıkan yüksek alana sahip oyunlarda bile rahatlıkla kasmadan telefonunuzu kullanabilmektesiniz. 8 çekirdekli ve 2.2 GHz deneyimi sunan telefon bu yönü ile farkını ortaya koymaktadır. 3300 mAh batarya gücüne sahip telefon oldukça yoğun bir şekilde kullanıp uzun süre oyun oynamanız halinde bile bir günü aşkın süre gitmektedir. Daha önceki Asus modellerinde beklide kullanıcıların en çok şikâyet ettiği ısınma sorunu bu model ile ortadan kaldırılmıştır. 1 saatlik oyun deneyiminde bile aşırı ısınma özelliklere gözlemlenmemektedir. Asus ZenPhone 4 donanım ve performans özellikleri bu şekilde sıralayabiliriz.

Asus ZenPhone 4 Yazılım

Asus firmasının en önemli özelliği olan en iyi teknolojiyi uygun şartlarda sunma prensibi bu modelle de devam edeceğer benzemektedir. Bu model Android 7.1.1 Nougat yüklü bir şekilde piyasaya sürülmektedir. Ayrıca buna ek olarak ZenUI adını verdikleri kendi arayüzlerinin4.0 sürümünü de kullanmaktadır. Asus firmasından yapılan açıklamada bu yeni modelin Android 8 Oreo güncellemesini de alacağı açıklanmıştır. Asus ZenPhone 4 yazılım özellikleri bu şekildedir.

Asus ZenPhone 4 Fiyatı

4GB ram, 64 GB dâhili hafıza özelliklerine sahip olarak satışa sunulan cep telefonu Asus ZenPhone 4 satış fiyatı 2699 TL olarak belirlenmiştir.