Asus ROG Zephyrus GX501 Oyun Bilgisayarı İncelemesi

Oyun oynamaya düşkün olan ya da bu alanla ilgilenenler oyun bilgisayarı tercih ederler. Ancak bu bilgisayarlar dizüstü olsa dahi taşınamayacak kadar ağır ürünlerdir. Daha kullanışlı ve konforlu bir dizüstü bilgisayar seçmeniz halinde ise oyun oynamak için gerekli pek çok özelliği bulamazsınız.
Asus ROG Zephyrus GX501 Oyun Bilgisayarı İncelemesi

İşte bu yaman çelişki oyun severleri büyük ikilemde bırakmaktadır. Asus ROG Zephyrus GX501 adeta bu sorunu çözmek için üretilmiş.

Tasarım

Bir oyun bilgisayarı için ince sayılan bir forma sahip olan bu bilgisayar, 1.79 kalınlığa sahip. Kasanın ısınmaması için yeni bir özellik getirilmiş ve rampalı alt panel kullanılmış. Bu panel işlevsel olsa da dayanıksız görünüyor.

Metal kasalı köşeli tasarım ile ürün oldukça şık. Siyah renk üzerinde bakır dokunuş tercih edilmiş.

Klavye

Kalvyede en büyük farklılık mouseun kenara taşınması ve girişlerin ön tarafa alınmış olması. Klavye tuşları büyük ve aradaki mesafe uygun ancak yine de pek kullanışlı görünmüyor.

Ekran

15.6 inç büyüklüğündeki ekran ve 1080 p çözünürlük mevcut. Bilgisayar o kadar ince ki içinde inanması zor ama GTX 1080 ekran kartı bulunuyor.

Performans

Geleneksel dizüstü oyun bilgisayarlarına göre performansın bir tık düşük olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu ince tasarım için performansın beklenenden iyi olduğunu söylemeliyiz. Ayrıca yüksek bir hava çemberi de yer alıyor. Böylece ısınma sorunu çözülmüş.