Apple Yeni İşletim Sisteminde Flappy Bird Yok

Apple yeni işletim sistemi iOS 11 ile sevilen Flappy Bird oyunu tarih oluyor. Oyunun yaratıcısı Dong Nguyen Apple'ın yeni işletim sistemi güncellemesi ile artık bu oyunun olmayacağını söyledi.
Apple Yeni İşletim Sisteminde Flappy Bird Yok

Uygulamaları Desteklemiyor

İphone’de en popüler oyunlarından Flappy Bird’le ilgili açıklama yapan Dong Nguyen, İOS 11 nedeniyle artık bu oyunun güncellenmeyeceğini ifade etti. İOS 11 32- bit uygulamalarının desteklenmediğini belirten Nguyen, bunun yerine 64-bit’e geçiş olduğunu, yazılım güncellemesi olsa da Facebook’un oyunu ona erdirmeye hazır olduğunu ekledi. Oyunun yaratıcısı Nguyen'in yazılımı güncellemeyeceğini teyit etmesi, hali hazırda telefonlarında Flappy Bird olan kişilerin cihazlarında güncelleme yapmayacağını ve oyunu oynamayı sürdürebileceklerini gösteriyor. Şayet bir sonraki güncelleme ile uygulama açılmak istendiğinde oyunun da güncellenmesi gerektiği yönünde yazı ile karşılaşılıyor.

2013’te Hizmete Girmişti

 Kısa sürede popüler olan Flappy Bird 24 Mayıs 2013'te hizmete girmişti. 50 milyondan fazla indirilen İOS oyunu, Şubat 2014 tarihine kadar ücretsiz olarak kullanıldı.  Bu oyundan Nguyen'in günde 50.000 dolardan fazla kazanç elde ettiği yönünde dedikodular çıkınca 8 Şubat tarihinde Nguyen, oyun başarısıyla ilgili tartışmaları ele alamadığını söyledi ve Flappy Bird’ü App Store’dan çıkardığını açıkladı.  3 yıl boyunca hala telefonlarda kullanımı devam eden oyun, bir anlamda arka kapı yöntemleriyle çalıştırıldı. Fakat İOS 11 güncellemesi ve 32 bitlik oyunların desteklenmemesi nedeniyle artık Flappy Bird oynanamıyor. Nguyen de bir Facebook yorumunda destekleme sorumluluğunun 2014 yılında sonlandığını söylemişti.