Apple ucuz iPhone modeli çıkaracak

Apple kullanıcılarının çağrılarına kulak verdiği ve ucuz iPhone modeli üretmek için üzerinden çalışmaya başladı.
Apple ucuz iPhone modeli çıkaracak

iPhone X de Yüksek Fiyattan Çıkıyor

Bildiğiniz gibi iPhone kullanmış olduğu her yeni telefonda, yüksek fiyatlarla piyasada tanınıyor. Ancak iPhone yeni çıkardığı telefonuna da özellikle, iPhone x ile de yine aynı şekilde fiyatı ile özellikle dış basında çok ciddi anlamda tepki toplamıştı.

Zamanında iPhone 5C ile daha uygun fiyatlı bir iPhone modeli karşımıza çıkan Apple, 2018 yılı itibariyle ucuz iPhone serüvenini devam edecek gibi gözüküyor. Söylentilere göre, plastik bir kasa ile gelmesi planlanan ucuz iPhone modelini, Ayrıca işlemcileri tarafından nasıl bir konfigürasyona sahip olacağı ise şu anda henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak 2 GB ram ve Apple A10 Yonga seti kullanılması bekleniyor. Bu arada ucuz fiyattan piyasaya çıkacak olan iPhone'un da Türkiye'de 2000 TL civarında piyasa fiyatı olacağı söyleniyor.

Türkiye'de de çok kısa sürede duyulan bu rakamlar ve gerekli bilgiler ile ilgili olarak Türkiye teknoloji devleri de konuşurken, özellikle Samsung ile olan mücadelesi gereğince, Apple'ın bunu yapmak zorunda olduğunu dile getirirken, ucuz iPhone modeli konusunda yine de Samsung kadar uygun fiyatlarla sunulamayacağı konuşuluyor. Ayrıca, iPhone'un çelik kasa mantığından uzak olarak, plastik kasa mantığını oturtamayacağı da söyleniyor. Bu konuda istedikleri gibi bir başarı sağlayıp sağlayamayacağı ise, tamamen muamma gibi görünüyor.