Apple MacBook Pro Touch Bar 2017 İnceleme

Apple’ın 7. Nesil serisi olan ve Core i serisi olarak güncellenen Touch  Bar özellikli MacBook Pro Touch Bar modelini incelemek isteyenler için özelliklerini araştırdık.
Apple MacBook Pro Touch Bar 2017 İnceleme

WWDC 2017’de birçok yenilik getiren Apple, yine rakiplerinden daha hızlı bir teknik donanıma, canlı bir ekrana ve güçlü hoparlörlere sahip olması hemen göze batıyor.

Macbook Pro Touch Bar Özellikleri

Gümüş ve uzay grisi renklere sahip olan MacBook Pro Touch ID ve Touch Bar ile dikkat çekiyor. 13 inçlik bir MacBook Air ile aynı görünen ama daha ağır olan cihaz, 14.9 mm kalınlığında.

Artık ekrandan gelen ışığını yansıtmayan yeni modelde, daha büyük bir Force Touch özelliği bulunuyor. Trackpad’in de daha geniş olduğu görülen 2017 modelinde, parmakların daha kolay hareket etmesi sağlanmış.

Kelebek Klavye

12 inç modellerdeki gibi kelebek tipi mekanizması olan klavye, ilk başta farklı gibi görünse de daha sonra bu sisteme alışıldığı için sorunsuz bir şekilde adapte olunabiliyor. Müzikleri mikslemek için mükemmel bir seçim olan MacBook Pro 2017 3 destekli USB ve kulaklık girişi dışında kart okuyucu ve ethernet girişleri bağlantısının olmamasıyla hayal kırklığına uğratabiliyor.

Touch Bar ve Şarj

Yine uzun süre şarjının dayanıklı olduğu modelde, şarj olup olmadığını anlamak için tek yöntem ekranın sağ üst köşesine bakmak oluyor.

 Bilgisayarı seleflerinden ayıran en büyük özelliğin dokunmatik paneli olması dikkat çekiyor. Klavyenin hemen üst kısmında bulunan bu alan, 2170x60 piksel retina çözünürlüğe sahip. Klavye sekmesinden istediğiniz gibi özelleştireceğiniz tuşları Control Strip ile bu alan sürülenebiliyor.

OLED Ekran

Apple OLED ekranın her uygulama geçişindeki renk değişikliklerinin algılanmasını sağlamış. Yeni bir uygulama açtığınızda ya da eskisi kapanırken renk değişiyor.

Parmağınızın klavyede yağ gibi kaydığı MacBook 2017 belki de dokunmatik klavyeli bilgisayarların müjdesini veren bir tasarıma sahip yeni ürünlerin geleceğini işaret ediyor. Touch bar’ın sağ yanında Touch ID parmak okuyucu var ve bu sayede bilgisayara 5 ayrı parmak izi tanıtmak mümkün oluyor.