Android O Mu? iOs 11 Mi?

Cep telefonları için işletim sistemleri yarışı devam ederken, iOS 11 mi Android O mu? soruları da ön plana çıkmaya başladı.  İki işletim sistemi bir araya geldiğinde dünyada bulunan bütün telefonların içinde olacak.
Android O Mu? iOs 11 Mi?

Ancak hangisi daha iyi olacak, bu konuda kısa bir yanıt vermek gerekirse, minik bir farkla Android Oreo daha önde gözüküyor. Sebebi ise, Google yapay akıl alanından koskocaman gelişmeler kaydetmiş durumda bulunuyor.

Google O Daha Önde Görünüyor

Google asistanları havalı görünüme sahip, ayrıca kameranız ile wifi parolası kopyalamanızı sağlayan özellikler de dahil. Şu anda tamamen mağlup olmuş değil Apple, artırılmış gerçeklik özelliğini başlıca akın haline getirebilir ise, Android Oreo karşısında çok büyük bir başarı sağlayabilecektir.

Bu arada en önemli noktalardan bir tanesi Android Oreo konusunda görsel anlamda çok fazla ön plana çıkan sistemlerin olmaması ve Android Oreo konusunda yapılan araştırmalarda özellikle kamera özelliklerinin çok da istendiği sonuçları vermiyor olması. Bu da iyi Apple'ın elini güçlendiriyor.

Ancak şu anda açık konuşmak gerekirse kazanan iOS 11 mi Android Oreo mu derseniz, Android Oreo, manzara içinde görüntü özelliği ve geliştirilmiş kopyala yapıştır fonksiyonları ile minik bir yenileme gibi görünse de telefonu ciddi anlamda hızlandıracak ve çok daha elverişli bir hale getirecek gibi gözüküyor. Bakalım bu şekilde işlemler devam ederken, Google istediğiniz alabilecek mi? Önümüzdeki günler daha neler gösterecek?