Akıllı telefonlar artık haftada 1 kere şarj edilecek

Akıllı telefon kullanıcılarının en sık şikayet ettiği konuların başında şarj sorunu geliyor. Günlük hayatımızı kolaylaştıracak pek çok uygulamayı kullanmamıza yardımcı olan akıllı telefonların şarjı le ilgili önemli bir gelişme yaşandı.
Akıllı telefonlar artık haftada 1 kere şarj edilecek

Pek çok kişi akıllı cep telefonlarını gece yatmadan önce şarja takıyor ve sabah alıyor. Hayatımızın artık hemen hemen her alanında olan akıllı telefonlar olmadan bir yaşam düşünmek pek çok kişi için imkansız bir hal aldı. Cep telefonu kullananların en büyük şikayetlerinin başında şarj sorunu geliyor.

Akıllı telefonları sadece haftada bir kere şarj etmek istemez misiniz? Kulağa çok güzel geliyor değil mi? işte haftada 1 defa şarj etme olayına ilişkin merak edilenler

HAFTADA 1 DEFA ŞARJ ETMEK YETERLİ OLACAK

Konuya ilişkin Shiftdelete’nin aktardığı habere göre Apple ve Samsung gibi önemli şirketlere batarya tedarik eden bir firma pil teknolojileri noktasında önemli bir kaybetti. Yeni teknoloji sayesinde bataryanın performansı ve kapasitesinde büyük adımların atılabileceği ifade edildi. Bu şekilde telefonları haftada 1 defa şarj etmek yeterli olacak.

Firmanın çalışmasına göre katı hal pilleri için 100 kat daha fazla enerji yoğunluğu sağlayan bir malzeme üretildiği ortaya çıktı. Pillerin 1000Wh/L enerji yoğunluğuna sahip olacağı belirtildi. Bu şekilde yeni pillerin eski pillere göre 100 kat daha fazla performans gösterebileceği belirtiliyor.

UZUN ÖMÜRLÜ PİL KULLANIMI SUNABİLİR

Şirketin çalışma aşamasında olduğu proje sayesinde farklı cihazlarda daha uzun ömürlü pil kullanımı sunulabilir. Enerjideki büyük kullanıma ek olarak oksit elektrolitin bataryayı güvenli hale getirdiğini ifade eden firma olası patlamaların da önüne geçilebileceğini belirtti.

Öte yandan firmanın bu pilleri seri üretime geçirmek için çalışmalara başladığı açıklandı.