Akıllı Telefon Dünyasının 5 Ünlü Markası Gömülü Parmak İzi Teknolojisi Kullanacak

Aralarında Samsung ve Apple markalarının da bulunduğu en büyük akıllı telefon üreticileri kısa bir süre içerisinde Synaptics tarafından sunulan gömülü parmak izi teknolojisini kullanmaya başlayacak
Akıllı Telefon Dünyasının 5 Ünlü Markası Gömülü Parmak İzi Teknolojisi Kullanacak

Akıllı telefon dünyasındaki gelişmeler beraberinde kişiselleştirme unsurunu da getiriyor. Kişiler artık daha özel hissettirecek akıllı telefon modellerine ilgi gösteriyor. Bu nedenle özellikle büyük markalar müşteri taleplerine en iyi şekilde karşılık verebilmek için bu kişisel hissettirecektir teknolojik gelişmelerden geri kalmıyor ve ürünlerinde kullanmaya önem veriyorlar. İlk önce kişisel tasarım olanağı sunan akıllı telefon üreticiler, daha sonra şifreleme başta olmak üzere diğer kişisel özellikleri ürünlerine yansıttı. Akıllı telefonların kişisel olma özelliği parmak izi teknolojisi ile zirveye ulaştı. Apple ve Samsung gibi ünlü akıllı telefon üreticileri markalarına Özgün parmak izi sistemleri geliştirdi. Parmak izi teknolojisinin zirvede olduğu sanılırken Synaptics firmasının son haberi bunun öyle olmadığını göstermiştir.

Gömülü Parmak İzi Teknolojisi iPhone X İle Beklenen Bir Teknolojiydi

Aslında akıllı telefon kullanıcılarının 2017 yılında iPhone X ile bu parmak izi teknolojisinin geleceğini bekliyorlardı. Ancak iPhone x tanıtıldığında gömülü parmak izi teknolojisinden bahsedilmedi. Bu durum iPhone kullanıcılarına hayal kırıklığına uğratsa da yine de gömülü parmak izi teknolojisinin geliştirildiği haberi onları teselli edeceğe benziyor. Synaptics firması son haberinde dünyada ilk gömülü parmak izi teknolojisi geliştirdiğini duyurdu. Bu haberin ardından akıllı telefon dünyasında patent ve anlaşma hareketliliği oluştu. Birçok ünlü marka Synaptics ile gömülü parmak izi teknolojisini ürünlerinde kullanmak için anlaşmaya vardığı belirtiliyor. 5 markanın Synaptics ile anlaştığı sanılıyor. Bu markalar arasında akıllı telefon teknolojisinin amiralleri Apple ve Samsung da var. Ayrıca Huawei, Vovo ve Çinli marka Xioami markaları da var. 2018 yılında bu markalar tarafından üretilecek telefon modellerinde muhtemelen gömülü parmak izi teknolojisini görebileceğiz. Ancak Samsung'un gömülü parmak izi teknolojisi için Synaptics ile daha ciddi bir anlaşma yapıldığı sanılıyor. 2018’de piyasaya sunulacak model olan Galaxy S9 modelinde ilk defa bu teknolojiyle tanışabilirsiniz.