4 Kameralı İlk Yerli Akıllı Telefon Casper VIA F2

2018 yılının yeni telefon modelleri şirketler tarafından bir bir satışa sunulmaya başlamıştır.
4 Kameralı İlk Yerli Akıllı Telefon Casper VIA F2

Ülkemizin önemli yerli Akıllı telefon üreticilerinden olan Casper ise ülkemizin ilk 4 kameralı yerli akıllı telefonu olan Casper VIA F2 modelini satışa sunmuştur.

Casper VIA F2 Özellikleri

Türkiye’de, siyah, beyaz ve altın renk seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. Tasarım olarak şık ve sportif bir görünümü bulunmaktadır. Ağırlık olarak 185 gram olan cihaz 8.2 mm kalınlığındadır.

Ekran boyutu olarak 6.0 inç olan model de ayrıca HD+, 720 x 1440 piksel, IPS LCD, Gorilla Glass 3 özellikleri bulunmaktadır. Ve ayrıca 500 nitlik bir parlaklık sağlamaktadır. İşletim sistemi olarak sekiz çekirdekli, 2.5 GHz hızında Helio P25 kullanan bu model ayrıca 4GB RAM ve microSD kart destekli 64 GB dâhili depolama alanı seçenekleri bulunmaktadır. Parmak okuyucusu ie cihazın arka tarafında yer almaktadır.

Arka kamera olarak 16 megapiksel ve 5 megapiksel değerinde 2 kamere bulunmaktadır. Ön kamera olarak ta 20 megapiksel + 8 megapiksel özelliklerine kameralar bulunmaktadır. Bu kameralardan 8 megapiksel olanı, 120 derecelik geniş açılı selfie çekebilme olanağı sağlamaktadır. İşletim sistemi olarak da Android 7,1 Nougat ile satışa sunulmuştur. 4000 mAh batarya kapasitesi bulunan bu model ülkemizdeki satış fiyatı 2299 TL’dir. Casper VIA F2 özellikleri bu şekildedir.