3.Nesil Apple Saati Özellikleri

Apple bilindiği üzere akıllı saat üretimini son 3 senedir yapmaktadır. Bu sene 3.nesil üretimine geçen Apple birçok gelişmiş özelliği kullanıcılarına sunmayı amaçlıyor.
3.Nesil Apple Saati Özellikleri

Bu kapsamda gayet şık ve kibar bir saatmiş gibi duran saatin özellikleri sadece bir saatten ibaret olmadığını bizlere göstermektedir.

Su Geçirmezlik Özelliği

Bilindiği üzere Apple saatinin 2.neslinde su geçirmezlik özelliği bulunmaktaydı. Şimdi bu özellik aynı şekilde devam ettiriliyor. Son derece parlak ve net bir görüntüye sahip olan saatin ekranı 50 metre derinlikte dahi su geçirmemesi sayesinde büyük bir fark oluşturuyor. Çift çekirdekli işlemciye sahip olan bu saatin işlemleri hızlı bir şekilde yapması da dikkatlerden kaçmıyor.

Akıllı saatte bulunan kalp hızı sensörü, GPS, ivmeölçer, jiroskop ve barometrik altimetre gibi ölçüm araçları sayesinde egzersiz yapılırken elde edilen değerler de test edilebilmektedir. Akıllı saatin şarj probleminin de neredeyse olmadığını söyleyebiliriz. Zira yoğun kullanımda dahi 18 saat şarjı giden bu saatin normal kullanımda 3 günü bulan bir şarj ömrü bulunmaktadır.

Bu akıllı saatin en yaygın kullanım alanlarından birisi de egzersizler olmaktadır. kişinin yaptığı aktivitelere göre yaktıkları kalorileri hesaplayan bu cihaz sayesinde daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. Bununla birlikte yükseklik hesaplamasının olması da daha doğru bir şekilde kalori yakımının hesaplanmasını sağlanmaktadır. Dolayısıyla sizler de bu cihaza güvenerek fiziksel aktivitelerinizi yönlendirebilirsiniz.