Uşak'ta yeni şehir stadyumu için 2. ihale yapılıyor

Uşak 1 Eylül Stadyumu'nun eskimesi ile şehirde yeni bir stadyum ihtiyacı doğarken yeni stadyum için beklenen ihale tarihi geldi.
Uşak'ta yeni şehir stadyumu için 2. ihale yapılıyor

Uşakspor maçlarının oynandığı ve şehirdeki spor müsabakalarına ev sahipliği yapan 1 Eylül Stadyumu'nun eskimesi sonrasında şehirde yeni bir stadyum ihtiyacı ortaya çıkmıştı. 1 Eylül stadyumunun eskimesi ve kapasitesinin düşük kalması nedeni ile şehirde ikinci stadyum inşaatı için çalışmalara başlanmıştı.

Uşak'a yapılması planlanan yeni stadyum için hatırlanacağı üzere ilk kez 30 Mayıs tarihinde ihaleye çıkılmasına karar verilmiş ancak yeterli katılım sayısı sağlanamadığı için ilk ihale iptal edilmişti. Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından iptal edilen ihalenin ikinci oturumu için beklenen tarih ve saat ilan edildi.

UŞAK'A YENİ STADYUM İÇİN 2. İHALE YAPILIYOR!

Uşaklılara söz verilen yeni stadyum için Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ikinci ihalenin tarih ve saati ilan edildi. 11 Eylül 2023 Pazartesi günü yani yarın yapılacak olan ihalenin saati ise 10:30 olarak belirlendi. Söz konusu ihale Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İhale Salonu'nda yapılacak.

usak-ihale-salonu.jpg

UŞAK'TA YENİ STADYUM NEREYE YAPILACAK?

Uşak'a inşa edilecek yeni stadyumun Kalfa Mahallesi sınırları içerisinde yer alması planlanıyor. Eski stadyum ile yeni stadyum arasında 4.5 kilometre mesafe olacağı belirtilirken ihaleyi alan firmaya yer tesliminin yapılmasının ardından inşaatın 500 gün içerisinde bitirilmesi bekleniyor.