Uşakspor’da gece gelen istifa

Uşakspor Kulüp Başkanı ve Aynı zamanda Uşak belediye Başkan yardımcısı olan Hikmet Kahraman, Uşakspor başkanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu.
Uşakspor’da gece gelen istifa

Gece yarısı sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, Uşakspor’un devir işlemlerinin tamamlandığını, ancak alt yapıyı belediye olarak kesinlikle bırakmayacaklarını ve burada yeni şampiyonluklar yaşatacaklarını ve yıldız sporcular yetiştireceklerini belirtti.

Uşakspor Başkanlığını 3 yıldır sürdüren Uşak belediye Başkan yardımcısı Hikmet Kahraman kulübün, Galatasaray eski yöneticisi Ural Aküzüm’ün sahibi olduğu, “Uşakspor Sportif Faaliyetler A.Ş.”ye devredilmesinden sonra başkanlık görevinden istifa etti. Kahraman, istifasını şu ifadelerle kamuoyuna duyurdu:

“BAŞIMIZI ÖNE ÖĞECEK GAYRİ AHLAKİ HİÇ BİR OLAY YAŞAMADIK”

Üç sezon önce zor ve sıkıntılı bir dönemden geçerken başlayıp büyük bir gururla, şerefle yapamaya çalıştığımız şanlı Uşakspor'umuzun başkanlığından bugün itibari ile resmen ayrılmış bulunuyorum.

Görevde bulunduğumuz süre içerisinde samimi ve gayretli bir şekilde; imkânların el verdiği ölçüde ve elimizden geldiğince yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızla birlikte şanlı takımımıza hizmet etmeye çalıştık. Uşakspor'umuzun en iyi şekilde temsil edilmesi, sahada mücadelenin en güçlü haliyle sürdürülmesi adına kulüp başkanlığı görevini büyük bir hassasiyetle yürüttük. Elhamdülillah başımızı önümüze eğdirecek gayri ahlaki hiçbir olayın içerisinde yer almadık.

Bu süreçte kah sevindik kah üzüldük ama üzülürken de sevinirken de hep beraberdik. Bizden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen, bizi hiç yalnız bırakmayan başta Uşakspor 1967 Taraftarlar Derneği Başkanı Argan Başkanım olmak üzere cefakar taraftarımıza; az veya çok, maddi veya manevi destek veren herkese teşekkür ediyorum.

,"DEVİR TAMAMLANDI"

Öbür taraftan bildiğiniz üzere takımımızda devir ile ilgili devam eden bir süreç vardı. Devir işlemi artık tamamlandı ve takımımız bundan sonraki süreçte Uşakspor Sportif Faaliyetler A.Ş. olarak çalışmalarını sürdürecek.

Yapılan devrin ve önümüzdeki sürecin camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, takımımıza başarılar diliyorum.

Özellikle belirtmek istiyorum ki her zaman bizler de elimizden geldiğince Uşakspor'umuzun yanında ve destekçisi olamaya devam edeceğiz.

"BU TAKIM UŞAKLININDIR"

Sadece görev vesilesi ile değil, çocukluğumuzdan bu yana sevgi beslediğimiz Uşakspor’un başında kim olursa olsun; kırmızı siyahın daima Uşaklının ortak paydası olacağını biliyoruz.

Ruhunu iyi bildiğimiz, öz değerlerine daima saygı duyup sahip çıktığımız Uşakspor'da, şüphesiz ki bundan sonra da aynı heyecan kendisini gösterecek, camiamız her geçen gün büyüyerek güçlenecektir.

Takımımıza zaferlerle dolu, birliğin sembolü olacak bir gelecek diliyorum.

"ALT YAPIYI BIRAKMIYORUZ."

Özellikle Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın başkanımızın isteğiyle bu şehrin gençlerini bırakmıyoruz. Takımımızın alt yapısını özel bir protokol ile Uşak belediyesinde devam edeceğiz.

Görev yaptığımız süre boyunca alt yapı ve tesisleşmeye büyük önem vererek bu konuda çok çalıştık.

Özellikle bu şehrin gençlerinin önünü açmaya destek olmaya çalıştık nitekim geçtiğimiz sezon U;17 gelişim liginde Türkiye şampiyonu olarak bunun ilk meyvesini almış olduk bu gururu hep beraber yaşadık.

Uşakimizin gençleri ile yeni başarılar yeni şampiyonluklar için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bütün bu süreçlerde İstemeyerek de olsa üzdüğümüz, kırdığımız; dostlarımız ve kardeşlerimiz olduysa hepsinden özür diliyor, helallik istiyoruz. Bizde hakkı olan varsa herkese hakkımızı helal ediyoruz.

Saygı ve sevgilerimle...

(SALİH KILINÇ / HABER)