Pamukkale’nin yağlı güreşçisi Türkiye birincisi olarak ödül aldı

Pamukkale’nin başarılı güreşçilerinden olan Beytullah Sarı, bu yıl yaptığı mücadeleler kapsamında yağlı güreş alanında Türkiye birincisi olarak ödülünü aldı.
Pamukkale’nin yağlı güreşçisi Türkiye birincisi olarak ödül aldı

Pamukkale Belediyepor’un başarılı sporcularından olan Beytullah Sarı, CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş’te elde ettiği başarılar için ödülünü almaya hak kazandı.

2023 sezonunda başarılı olan bütün sporculara ödülleri takdim edildi. Buna göre dereceye giren ilk dört sporcuya, baş boyunda ise dereceye giren ilk beş sporcuya madalya ve kupanın yanı sıra para ödülü verilirken Beytullah Sarı da Türkiye birincisi olarak ödül aldı.

MADALYA, KUPA VE PARA ÖDÜLÜ VERİLDİ

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu (TGGF) CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi'nin 2023 yılı ödül törenine, yağlı güreşte emek veren önemli isimler katılırken, 2023 sezonunda tüm boylarda dereceye giren ilk dört sporcuya, baş boyunda ise dereceye giren ilk beş sporcuya madalya ve kupanın yanı sıra para ödülü verildi. Pamukkale Belediyespor'un sporcusu Beytullah Sarı ayak boyunda Türkiye birincisi olarak ödülün sahibi oldu. Pamukkale Belediyespor antrenörü Yusuf Alver'e de başarılarından dolayı plaket takdim edildi.

aw093455-01-min.jpg

“GELECEĞİN BAŞPEHLİVANI OLACAK”

Sporu ve sporcuları her daim önemsediklerini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Pamukkale Belediyespor çatısı altında bulunan tüm branşlarımızda sporcularımızı destek olarak, Denizli’mizin ve Pamukkale’mizin adının hem ulusal hem uluslararası alanlarda başarıyla duyurulmasını sağladık. Pamukkale Belediyespor’umuzdan birçok milli sporcumuz yetişti. Her bir sporcumuz bizlerin en kıymetlisi oldu. Yağlı güreşimizin genç sporcusu Beytullah Sarı da bunlardan biri. Pamukkale’nin altın çocuğu dediğimiz Beytullah Sarı kardeşimiz, yağlı güreş sezonunda hiç mağlubiyet almadan altın madalyalarla hem şehrimizin, hem ülkemizin adını gururla duyurdu. Talihsiz bir kaza sonrası bir süre güreşlere ara verse de, şu an artık sağlığına kavuştu. Sevenlerinin duasıyla ayağa kalkarak, kaldığı yerden başarılarına başarı eklemeye devam eden Beytullah Sarı geleceğin başpehlivanı olacak. Genç sporcumuza başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan ise yaptığı açıklamasında genç yaştaki çocukları sporla tanıştırarak önemli bir iş yapıldığının altını çizdi.