Manisaspor 59. yaşını kutladı!

Alt yapısından Türk futboluna çok sayıda sporcu kazandıran Manisaspor 59. yaşını kutladı. Manisa Tarzanları yeni yaşlarını gönüllerince kutladılar.
Manisaspor 59. yaşını kutladı!

Manisa'nın en büyük marka değerlerinden biri olan Manisaspor, kaliteli alt yapısı sayesinde Türk futboluna çok sayıda yıldız isim kazandırmayı başardı. 1931 senesinde Manisa Sakaryaspor Gençlik Kulübü adı ile kurulan kulüp bir süre sonra adını Manisaspor olarak değiştirmişti.

MANİSASPOR YENİ YAŞINI KUTLADI!

Türk futboluna kazandırdığı sayısız futbolcu ile Manisa'nın en büyük marka değerlerinden biri olan Manisaspor 59. yaşını kutladı. Manisa Sakaryaspor Gençlik Kulübü adıyla 1931 yılında kurulan ve 15 Haziran 1965 tarihinde Manisaspor adını alan Manisa'nın en büyük marka değeri olan Manisaspor 59. yaşını kutladı.

spor1.jpg

Süper Ligde 6 sezon mücadele eden ve birçok ünlü ismi Türk Futboluna kazandıran Manisaspor girdiği mali sıkıntılar, transfer yasakları ve puan silme cezaları sonucu bugün Manisa Süper Amatör Lig'de mücadele etmesine rağmen Manisa'da en fazla taraftara sahip kulüp olarak dikkat çekiyor.

spor-2.jpg

Yıllardır altyapısından yetişen genç futbolcularıyla ayakta kalmaya çalışan Manisaspor'un 'Tarzanlar' olarak bilinen taraftarları kuruluş yıldönümünde takımlarını yalnız bırakmayarak Manisa'nın sokak ve caddelerini siyah beyaz renklere bürüdü.

spor-3.jpg

Manisaspor'a gönül veren taraftarlar gönüllerince eğlenme fırsatı bulurken siyah beyaz renklerine gönül verdikleri takımlarının yeni yaşını büyük bir coşkuyla kutladılar. Kutlamalarda taraftarlar sık sık takımlarının marşını hep bir ağızdan dile getirdiler.

Kaynak:Haber Kaynağı