Manisa temsilcisi futbolda Türkiye şampiyonu oldu!

Manisa’yı temsil eden Yurtlar Futbol Takımı, Türkiye Spor Oyunları Turnuvası’nda Türkiye şampiyonluğu sevinci yaşadı.
Manisa temsilcisi futbolda Türkiye şampiyonu oldu!

MANİSA (İHA) – Manisa’da spor başarılarına bir yenisi daha eklendi. Son yıllarda futbol alanında büyük başarılar elde edemeyen Manisa bu talihsizliğini kırdı. Türkiye Spor Oyunları Turnuvası’nda Manisayı temsil eden Yurtlar Futbol Takımı önemli bir başarı elde ederek sevindirdi.

Turnuvada çok iyi bir performans gösteren Yurtlar Futbol Takımı Yozgat’ı finalde mağlup ederek Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Manisa temsilcisinin bu şampiyonluğu namağlup olarak elde etmesi ise ayrı bir gurur kaynağı oldu.

MANİSA TEMSİLCİSİ ŞAMPİYON!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 36’ncısı düzenlenen Türkiye Spor Oyunları Futbol Turnuvası'nda Manisa'yı temsil eden Yurtlar Futbol Takımı, Türkiye şampiyonu oldu.

Türkiye Spor Oyunları Futbol Turnuvası Samsun’da gerçekleştirildi. Final maçında Manisa, rakibi Yozgat’ı 4-2 yenerek şampiyonluk kupasını kaldırdı. Turnuvayı namağlup tamamlayan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Yurtlar Futbol Takımı büyük bir başarı elde etti.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, şampiyon olan takımı ve antrenörleri tebrik ederek, "Sporcularımızın göstermiş olduğu bu üstün başarı bizleri son derece gururlandırdı. Gençlerimizin spora olan ilgisi elde edilen bu başarının en büyük anahtarıdır. Manisa olarak spor alanında daha birçok başarıya imza atacağımıza olan inancım tamdır" dedi.

Manisa’da spor alanında yapılan yatırımların meyvelerini vermeye başlaması sevindirdi. Gençlerin spora olan yeteneklerini geliştirebilecekleri imkanların kendilerine verilmesi durumunda başarılı olacaklarını göstermesi ise ayrıca dikkat çekti. Manisa’da bundan sonra spor alanında daha dikkat çekici adımların atılacağı bildirildi.