Kütahya'da Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi bu sene de devam edecek

Kütahya’nın Gediz ilçesinde bu yıl Yüzme Bilmeyen Kalması projesi yine devam edecek. Bakanlığın düzenlediği proje kapsamında çalışmalar erken başladı.
Kütahya'da Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi bu sene de devam edecek

Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Belediye Spor Okullarında binlerce öğrenci başvuru yaparak rekor kırılmıştı. Geçen sene 300 kişi proje kapsamında yüzme öğrendi.

Konuya ilişkin İlçe Müdürü Muhammed Keskin, bu yıl 1000 kişiye ulaşmak istediklerini söyledi. Bu yıl kayıt yaptıracak öğrenciler için kayıt kolaylığı yapıldığı duyuruldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi çerçevesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde bulunan portatif yüzme havuzunda çalışmalara başlandı.

BAŞVURU SAYISINDA REKOR KIRILMIŞTI

Geçtiğimiz yıllarda Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Belediye Spor Okullarına binlerce öğrenci başvuru yapmış ve başvuru sayısında rekor kırılmıştı.

aw225810-03.jpg

2023 yılında 300 kişiye yüzme öğrettiklerini belirten İlçe Müdürü Muhammed Keskin bu sene 1000 kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

KAYITLAR E-DEVLET ÜZERİNDEN

Keskin, “Geçtiğimiz yıl spor okullarımıza rekor sayıda başvuru gerçekleşmiş ve yüzme sporu için de talep fazla olmuştu. Bu sene yüzme kursumuzu okullar kapanmadan başlattık. Bu sene kayıt yaptıracak öğrencilerimiz için kayıt kolaylığı getirildi. Öğrencilerimiz e devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı bölümüne gidip branş seçerek kayıt yapabilecekler. Ayrıca İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğüne gelerek form doldurabilirler. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Bakanlığın düzenlemiş olduğu Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi sayesinde geçtiğimiz yıl 300 öğrenci yüzme öğrendi. Bu yıl hedefin 1000 öğrenci olduğu açıklanırken, başvuruları e-Devlet üzerinden yapılabileceği müjdelendi.

Kaynak:Haber Kaynağı