Kütahya Gedizli kick boksçu Avrupa ikincisi oldu

Gedizli kick boks sporcusu elde ettiği başarı ile bir kere daha gururlandırdı ve Avrupa ikincisi oldu.
Kütahya Gedizli kick boksçu Avrupa ikincisi oldu

Gediz Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü tarafından Halk Merkezi bünyesinde kurulan spor kursları büyük ilgi görürken kursiyerlerin başarısı da gururlandırıyor. Gediz Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen kick boks kurslarında eğitim gören sporculardan Muhammed Keskin Bulgaristan’ın Plovdiv kentinden gerçekleştirilen Kick Boks Şampiyonasında 94 kg ve 94+ Kg’da Avrupa ikincisi oldu.

KÜTAHYA GEDİZLİ SPORCU AVRUPA İKİNCİSİ OLDU!

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Halk Merkezi bünyesinde açılan ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde kick boks kurslarında eğitim gören sporculardan Muhammed Keskin Bulgaristan’ın Plovdiv kentinden düzenlenen Kick Boks Şampiyonasında 94 kg ve 94+ Kg’da Avrupa ikincisi oldu.

World Cups, Continental Cups şampiyonluklarında derece almış sporcuların katıldığı müsabakalarda Muhammed Keskin, Türkiye’yi temsil etmek ağır bir yük, tecrübe ile şampiyonluğa gideceğiz dedi. Keskin, “Gediz Kaymakamı Hakan Alkan önderliğinde başlayan Kick Boks Kurslarında Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ve Gediz Gençlik ve Spor işbirliği ile yetenekli Kick Bokscular, antrenörler gözetiminde yetiştirilerek geleceğin milli sporcularına yön verilmeye çalışılıyor. Bize destek veren Kick Boks Federasyon Başkanımız Salim Kayıcı’ya ve Antrenörlerimiz Duygu Doğrayan Ocak ve Selim Ocak’a teşekkür ederim” dedi.

Sporcumuzun kılpayı kaçırdığı şampiyonluk büyük üzüntü yaşanmasına neden olurken elde ettiği ikincilik unvanı ise sevindirdi. Gediz'de bakanlık desteği ile açılan kursların devam edeceği ifade edilirken teşvik edilen sporcuların yeni başarıları beklenmeye devam ediyor...