İzmir'de yoga tutkunları Bayraklı sahilde buluştu

İzmir'de havaların ısınmasıyla vatandaşlar sahile akın ederek güzel havanın tadını çıkartırken Bayraklı'da yoga tutkunları bir araya geldi.
İzmir'de yoga tutkunları Bayraklı sahilde buluştu

Dünya Yoga Günü çeşitli etkinilklerle kutlanırken bu etkinliklerden birini de Bayraklı Belediyesi hayata geçirdi. Bayraklı Belediyesi tarafından sahilde düzenlenen etkinlikle yoga kursiyerleri ve vatandaşlar bir araya gelerek hep birlikte yoga yaptılar. 21 Haziran Dünya Yoga günü kutlandı.

DÜNYA YOGA GÜNÜ KUTLANDI!

Bayraklı Belediyesi tarafından ‘Dünya Yoga Günü’ dolayısıyla düzenlenen etkinlikte yoga tutkunları Bayraklı sahilinde bir araya geldi. Belediyenin yoga kursiyerleri ve çevre ilçelerden onlarca vatandaş, eğitmen eşliğinde yoga ve meditasyon yaptı. 21 Haziran Dünya Yoga Günü dolayısıyla Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından etkinlik düzenlendi.

yoga-1.jpg

Yoga kursiyerleri ve çevre ilçelerden vatandaşların da katıldığı etkinlikte eğitmen eşliğinde çeşitli yoga pozisyonları ve nefes tekniklerini uyguladı. Sabahın ilk saatlerinde güneşi selamlayarak başlayan yoga seansı, katılımcılara hem fiziksel hem de zihinsel bir yenilenme sağladı.

yoga-2.jpg

Ayrıca, meditasyon ve esneme hareketleriyle de stresten uzak, doğa ile iç içe spor yapma imkanı sunuldu. Bayraklı sahilinde gerçekleştirilen yoga etkinliğine her yaş grubundan çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

yoga-3.jpg

Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Bu tür etkinliklerle sağlıklı yaşamı teşvik etmeye ve toplumda spor bilincini artırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sağlıklı bir yaşam için sporun ve fiziksel aktivitelerin önemini vurgulamak istiyoruz. Bu kapsamda etkinliklerimiz devam edecek" dedi.

Minderini kaparak sahile akın eden vatandaşla hep birlikte yoga yaparak son derece farklı bir etkinliğe imza atarken sağlıklı yaşam için sporun önemine vurgu yapıldı. Yoga yapmak isteyen kişilere kurslara katılma çağrısı yapıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı