Güreş şampiyonasına Afyonkarahisarlı öğrenciler damga vurdu!

Tekirdağ'da düzenlenen Okul Sporları Güreş Genç B Kategorisi Türkiye Şampiyonası'nda Afyonkarahisarlı öğrenciler büyük başarıya imza attı.
Güreş şampiyonasına Afyonkarahisarlı öğrenciler damga vurdu!

Türkiye'nin en başarılı olduğu spor dalları arasında yer alan Güreş'te yeni başarılara imza atacak genç yetenekleri bulmak ve geliştirmek üzere güreş şampiyonaları düzenlenmeye devam ediyor. Bunlardan biri de Tekirdağ'da 18-19 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenen Okul Sporları Güreş Genç B Kategorisi Türkiye Şampiyonası olmuştu.

Tekirdağ'da 18-19 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenen Okul Sporları Güreş Genç B Kategorisi Türkiye Şampiyonası'nda Taşoluk Çok Programlı Lisesi ve Afyonkarahisar Spor Lisesi öğrencileri büyük bir başarı yakaladı. 43 kg kategorisinde mücadele eden Saadet Yaşar, kıyasıya bir çekişmenin ardından Türkiye üçüncülüğü unvanını elde etti.

MİNDERİN SULTANLARI YİNE ZİRVEDE!

Yaşar'ın bu başarısı, hem kendisine hem de spor lisesine büyük bir gurur kaynağı oldu. Taşoluk ÇPAL öğrencileri 4 siklette katıldığı Gençler B Güreş Türkiye Şampiyonasında 2 altın bir bronz madalya ile takım halinde ikinci olarak yine zirvede yer aldı.

Yıldızlardan sonra gençler kategorisinde de bizleri gururlandıran takımın bu başarısında Fatma Yılmaz’ın altın, Melisa Sarıçiçek’in altın ve Emine Beyza Bariskan'ın bronz madalya ile önemli katkıları oldu. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu sporcuları tebrik ederek, onların azim ve kararlılıkları ile daha büyük başarılar elde edeceklerine inandığını belirtti.

Sporcuların elde ettikleri başarı büyük sevinç ve gurur yaşanmasına neden olurken bu başarıların devam etmesi için desteklerin süreceği ifade edildi. Hem yeni yeteneklerin keşfedilmesi hem de derece olan güreşçilerin geliştirilmesi için teknik destek arttırılırken bu tip organizasyonlara katılımın arttırılması amaçlanıyor.