Göztepe’nin eski kalecisi Lis, iyi bir bonservis bedeliyle satılacak

Göztepe’nin eski sezon kalecilerinden olan Mateusz Lis’in iyi bir bonservis ücreti ile satılacağı öğrenildi. Başarılı kalecinin yeni sezonda takımda yer almayacağı resmen kesinleşti.
Göztepe’nin eski kalecisi Lis, iyi bir bonservis bedeliyle satılacak

Geçtiğimiz sezon İzmir’de kiralık olarak forma giyen başarılı kaleci Lis iyi bir bonservis ücreti ile satılacak. Öte yandan başarılı kaleci için pek çok İngiliz takımından önemli tekliflerin geldiği ifade edildi.

Polonyalı başarılı kaleci Lis’in yeni sezonda takımda yer almaması ve satılması ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor.

İYİ BİR BONSERVİSLE SATILACAK

Göztepe'de geçtiğimiz sezonu kiralık olarak geçiren kaleci Mateusz Lis, sarı-kırmızılıların yüzde 70 hisselerine sahip olan Sport Republic şirketinin yönettiği Southampton'a geri dönerken, Lis’in iyi bir bonservis belediyle satılacağı öğrenildi.

aw231833-01.jpg

PEK ÇOK TAKIM İLGİLENİYOR

Süper Lig’in yeni ekiplerinden Göztepe’de yaz döneminin gelmesiyle birlikte transfer hareketliliği başladı. İlk olarak Atınç Nukan, Celil Yüksel, Fıratcan Üzüm, Billal Messaoudi, Ensar Aksakal ve Ümit Akdağ ile yollarını ayıran sarı-kırmızılılarda, kaleci arayışı da başladı. Geçtiğimiz sezon İzmir ekibinde kiralık olarak forma giyen ve şampiyonlukta önemli bir paya sahip olan Mateusz Lis, kiralık olarak geçirdiği sezonun ardından sarı-kırmızılı takımdan ayrılıp Southampton’a geri döndü. Göztepe’nin yüzde 70 hisselerine sahip olan Sport Republic şirketinin yönettiği Southampton, 27 yaşındaki kaleciyi iyi bir bonservis bedeli karşılığında satacağı ifade edildi. Mateusz Lis için İngiliz ekibine birçok takımdan önemli teklifler olduğu kaydedilirken, Southampton tarafının da bu teklifleri değerlendirme aşamasında olduğu belirtildi. Böylece Polonyalı file bekçisinin yeni sezonda tekrar sarı-kırmızılı formayı giymemesine kesin gözüyle bakılıyor.

Diğer yandan aktarılan haberin detaylarına göre 24 Haziran Pazartesi günü yeni sezon açalışmalarına yeni oyuncuların katılacağı öğrenildi. Katılacak oyunculardan biri Nazım Sangare olurken, diğerinin de Isaac Solet olduğu belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı