Galatasaray'ın şampiyonluk kupası Kütahya Tavşanlı'ya getirildi

Kütahya’da Tavşanlı Galatasaraylılar Derneğinin organizasyonunda Galatasaray’ın 2023-2024sezonu şampiyonluk kupası taraftarlarla buluşturuldu.
Galatasaray'ın şampiyonluk kupası Kütahya Tavşanlı'ya getirildi

2023 – 2024 sezonunu şampiyon tamamlayan Galatasaray bu başarının coşkusunu taraftarlarla yaşamaya devam ediyor. Kütahya’da Tavşanlı Galatasaray Derneğinin girişimi ile bir etkinlik gerçekleştirildi. Bu etkinliğe İstanbul’dan Galatasaray’ın kazanmış olduğu son şampiyonluk kupası da getirildi.

Şampiyonluk kupasının taraftarlarla buluşması sağlanırken etkinlikle şampiyonluk coşkusu bir defa daha yaşandı. Galatasaray’ın Kütahya’da yaşayan taraftarlar için yapmış olduğu bu jest büyük takdir gördü.

ŞAMPİYONLUK COŞKUSUNU YENİDEN YAŞADILAR

Tavşanlı Galatasaraylılar Derneği tarafından organize edilen etkinlikte, Galatasaray’ın 2023-2024 sezonu şampiyonluk kupası Tavşanlılı futbolseverlerle buluşturuldu. Yeni Mahalle Hüsnü Yeğiner Caddesi'ndeki tarihi Konak Et Restoran'da düzenlenen kupa ziyaret gecesinde, Galatasaray TV'ye canlı bağlantı yapılarak etkinlik tüm Galatasaray camiasına duyuruldu.

Tavşanlı Belediye Başkanı Ali Kemal Derin, Tavşanlı Galatasaraylılar Derneği Başkanı Kürşat Öztaş ve coşkulu taraftarlar, Galatasaray Kulübü'ne teşekkürlerini iletti. Kupa ziyaret töreni, futbolseverlerin büyük ilgisi ve coşkusu ile geçti. Taraftarlar, şampiyonluk kupası ile hatıra fotoğrafları çektirerek bu özel anı ölümsüzleştirdi.

Tavşanlı Galatasaraylılar Derneği Başkanı Kürşat Öztaş, gecede gazetecilere yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Şampiyonluk kupamızı Tavşanlı'ya getirdik. Kulübümüz bizi kırmadı ve 24. şampiyonluk kupamızı Tavşanlı'daki renktaşlarımızla buluşturduk. Uzun ve meşakkatli bir sezonun sonunda Tavşanlı Galatasaraylılar Derneği olarak her maçta bulunduk, her maça gittik. Deplasmana koşturduk, iç saha maçlarının tamamına katıldık ve sonunda mutlu sona ulaştık."

Kütahya’ya getirilen Galatasaray’ın şampiyonluk kupası oldukça büyük ilgi gördü. Galatasaray’ın bu tür organizasyonlara çok sıcak bakmadığı biliniyor. Buna rağmen Tavşanlı Galatasaraylılar Derneği girişimde bulunarak dev kulüpten onay almayı başardı ve Kütahya’da şampiyonluk coşkusunun bir defa daha yaşanmasını sağladı.

Kaynak:Haber Kaynağı