Federasyon'dan Uşakspor'a Müjde

TFF Yönetim Kurulu’nun dün gerçekleştirdiği toplantıda alınan kararla, Uşak Spor Faaliyetleri ve Altyapı Yatırımları Anonim Şirketi "Uşakspor AŞ" unvanı ile tescillendi.

SPOR 22.08.2019, 16:06 22.08.2019, 17:26

Federasyon'dan Uşakspor'a Müjde

TFF Yönetim Kurulu’nun dün gerçekleştirdiği toplantıda alınan kararla, Uşak Spor Faaliyetleri ve Altyapı Yatırımları Anonim Şirketi "Uşakspor AŞ" unvanı ile tescillendi.

SPOR 22.08.2019, 16:06 22.08.2019, 17:26
Federasyon'dan Uşakspor'a Müjde

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta yer alan ve sezon hazırlıklarını hızlı bir tempoda sürdüren Uşakspor beklediği müjdeli haberi aldı. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen yazıyla, kulübün, bağlı bulunduğu eski şirketle olan ilişiği kesildi. Uşakspor, yeni yönetimin 14 Haziran 2019 tarihinde kurduğu, belediye bünyesinde yer alan ve sadece spor üzerine faaliyet gösterecek Uşakspor AŞ’ye devredildi.

Takımın, şehirdeki sportif temelleri güçlendirmeyi sağlayacak olan Uşakspor AŞ’ye taşınması ile Türkiye’de bir ilk de yaşanmış oldu. Uzun süreli çalışma sonucunda bir ilke imza atan Uşakspor yönetimi, kulüplerdeki devir teslim süreçlerine yeni bir sayfa açtı. Uşakspor yönetiminin, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın ve AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay’ın girişimleriyle, daha önce takımların sadece kulüpten derneğe veya dernekten kulübe devrine izin veren yönetmelik değiştirildi. Çıkartılan yeni yönetmelikle birlikte artık takımların şirketten şirkete devir işlemleri için yeni bir kapı açıldı.

ŞİRKETTEN ŞİRKETE İLK DEVİR

UTAŞ’ın içinde bulunduğu sıkıntılar nedeniyle 30 Temmuz’da yapılan devir başvurusu, hukuki incelemelerin ardından, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun 20.08.2019 tarihli ve 9 sayılı toplantısında alınan kararla kabul edildi. Böylece Türkiye’de ilk kez şirketten şirkete bir devir sağlanmış oldu.

5 sezondur Uşak Belediyesi’ne ait Utaş İnşaat Gıda Taşımacılık Turizm Temizlik İşletmecilik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet gösteren Uşakspor, artık 20.08.2019 tarihi itibariyle sportif anlamda tüm aktif ve pasifleriyle birlikte Uşak Spor Faaliyetleri ve Altyapı Yatırımları Anonim Şirketi bünyesinde faaliyetlerini sürdürecek.

BAŞKAN KAHRAMAN’DAN İLK AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan Uşakspor Kulüp Başkanı Hikmet Kahraman, titiz bir süreç yürütüldüğünü vurgulayarak, federasyon nezdinde uzun süren çalışmaların neticesinden memnun olduklarını kaydetti.

Başkan Kahraman, “Devir işlemleri için başvurumuzu gerçekleştirdikten sonra her aşamanın yakın takipçisi olduk. Devirin önündeki en büyük engelimiz şirketten şirkete gerçekleştirilememesiydi. Bu kapsamda bizler de bir çalışma başlattık. Federasyonumuzla yapılan görüşmelerin ardından 11 Temmuz tarihinde yeni bir yönetmelik çıkartıldı ve takımların şirketten şirkete devrinin önü açıldı. Şehrimizin göz bebeği Uşakspor, artık Belediyemizin sadece sporla iştigal eden şirketi Uşakspor AŞ tarafından yönetilecek. Konunun lehimize sonuçlanmasından çok memnunuz. Süreç boyunca bize destek olan başta Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çakın ve Milletvekilimiz Sayın Mehmet Altay olmak üzere, emeği geçen herkese ve değerli Türkiye Futbol Federasyonu’na Uşakspor camiası olarak teşekkür ediyoruz. Sonuç şehrimize, halkımıza ve Aşigolara hayırlı olsun. İnşallah, daima olduğu gibi, köklü taraftarımızın coşku ve desteği ile nice başarılar elde etmeyi, güzel ve galibiyetlerle dolu bir sezon geçirmeyi diliyoruz.” dedi.

Başkan Kahraman, Uşakspor’un yeni yönetim kurulunun da ilerleyen günlerde açıklanacağını paylaştı.

Kaynak: UŞAK BELEDİYESİ
Yorumlar (3)
Haydi hayırlısı. 3 yıl önce
Uşak sporumuza sonsuz başarılar.Yeni sezon ülkemizdeki tüm takımlatımıza hayırlı,uğurlu olsun.
uşaklıGenç 3 yıl önce
Ee sponsor kim olucak peki
Misa Duman 3 yıl önce
Haydi Uşak