Dünya birincisi Uşaklı sporcu Başkan Özkan Yalım'ı ziyaret etti

Kick Boks Türkiye Açık Dünya Kupası’nda dünya birincisi olan Uşaklı sporcu Hamza Gezgin ve antrenörü Murat Lütfi Ovacık, Uşak Belediye başkanı Özkan Yalım’ı ziyaret etti.
Dünya birincisi Uşaklı sporcu Başkan Özkan Yalım'ı ziyaret etti

Uşaklı sporcular başarılı sonuçlar alarak Uşaklıların göğüslerini kabartmaya devam ediyorlar. Son olarak 19 Mayıs’ta Kick Boks Türkiye Açık Dünya Kupası mücadelesinde dünya birincisi olan Hamza Gezgin hemşehrilerini sevindirdi. Dünya birincisi olan Uşaklı sporcunun bu başarısını 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda kazanması ise ayrı bir mutluluk kaynağı oldu.

Büyük bir başarı elde eden Uşaklı sporcu Hamza Gezgin ile onun başarısında büyük pay sahibi olan antrenörü Murat Lütfi Ovacık, Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ı makamında ziyaret ettiler. Başkan Özkan Yalım elde edilen başarıdan dolayı genç sporcuyu ve antrenörünü tebrik etti.

15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilen Kick Boks Türkiye Açık Dünya Kupası (Kıck Boks Turkish Open World Cup) ve Akdeniz Oyunları şampiyonaları, Uşak'ın gurur kaynağı Hamza Gezgin'in zaferiyle taçlandı. Sporcu, büyük erkekler 71 Kg kategorisinde dünya birincisi olarak adını altın harflerle yazdırdı. Değerli antrenörü Murat Lütfi Ovacık ile birlikte titiz bir hazırlık süreci geçiren Gezgin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda kazandığı maçta dünya şampiyonluğunu müjdeledi ve Uşak'a çifte bayram yaşattı. Bu muazzam başarı, hem sporcu hem de antrenörün emeklerinin karşılığı olarak tarihe geçti.

BAŞKAN YALIM’DAN TAM DESTEK

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, zaferin ardından sporcu Hamza Gezgin'i makamında ağırladı. Başkan Yalım, Yetenekli sporcunun ailesine ve antrenörü Murat Lütfi Ovacık’a tebriklerini ileterek Genç Sporcuya hediyesini takdim etti. Başkan Yalım, Milli Sporcunun elde ettiği başarının önemine vurgu yaparak, Uşak'ın spor potansiyelini ve gelecek vaat eden yeteneklerini öne çıkardı. Başkan Yalım, Uşak'ta keşfedilmeyi bekleyen daha birçok Hamza Gezgin olduğunu belirterek, Uşak Belediyesi olarak sporculara sağladıkları desteklerin devam edeceğini ifade etti.

SIKI ÇALIŞMA ZAFER GETİRDİ

Gezgin ise, şampiyonluk yolculuğunu kısaca Başkan Yalım'a anlatarak, Uşak'ın adını tüm dünyaya duyurmayı ve Dünya Şampiyonluğu unvanını kazanarak bu gururu hemşerileri ile birlikte yaşamayı arzuladığını dile getirdi. Uzun yıllar süren yoğun çalışmanın ardından bu zaferi elde etmenin mutluluğunu paylaşan Gezgin, gelecekteki hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğini ifade etti.

Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimi ile sona ererken Başkan Özkan Yalım Uşak’ta sporun hangi alanı olursa olsun gençlere destek olmaya devam edeceklerinin sözünü verdi. Uşak’ta spora yapılan yatırımlar meyvesini elde edilen başarılarla veriyor. Bunun için Uşak Belediyesi’nin ayrıca özel bir çalışma yapacağı öğrenildi.