Bocce Volo Türkiye Şampiyonası Manisa'da başladı!

Manisa’nın Kula ilçesinde dikkat çeken spor organizasyonlarına bir yenisi daha eklendi. Bocce Volo Türkiye Şampiyonası bugün Manisa Kula’da başladı.
Bocce Volo Türkiye Şampiyonası Manisa'da başladı!

Manisa’nın Kula ilçesinde spor organizasyonlarında çıta bir adım daha öteye taşındı. Bocce Volo Türkiye Şampiyonası bugün Manisa Kula’da başlarken şampiyonada toplamda 211 sporcu yer alacak ve hünerlerini gösterecekler.

Bocce Volo Türkiye Şampiyonası’nın 23 Haziran’a kadar devam edeceği bildirildi. Ardından ise Manisa Kula’da çok daha büyük organizasyonların yapılması hedefleniyor. Kula’da yapılan spor yatırımları bu şekilde faydalı olmaya başlarken spor turizminin önemi Kulalılar tarafından bizzat tecrübe ediliyor.

KULA’DA HÜNERLERİNİ GÖSTERECEKLER

Kula Kaymakamlığı organizesinde Kula'da ilk kez düzenlenen ve büyük bir coşkuyla başlayan Bocce Volo Türkiye Şampiyonası'nın açılışı yapıldı. 18 ilden 98 kız ve 113 erkek olmak üzere toplamda 211 sporcunun katılacağı şampiyona, 23 Haziran tarihine kadar devam edecek.

Kula Kaymakamlığı ve Gençlik ve Spor Kula İlçe Müdürlüğü organizesinde Kula'da düzenlenen Bocce Volo Türkiye Şampiyonası açılışı yapıldı. Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Selendi Kaymakamı Mustafa İlker Kara, Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez, Türkiye Bocce Bowling Federasyon Asbaşkanı Faik Kapsız, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Manisa Temsilcisi Emre Abar, Gençlik ve spor Kula İlçe Müdürü Ufuk Özlem, siyasi parti temsilcileri ve sponsor firmaların katıldığı açılış programında konuşan Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, 18 ilden 98 kız ve 113 erkek olmak üzere toplamda 211 sporcuya Türkiye Şampiyonası'nda ev sahipliği yapmanın mutluluğundan bahsetti.

Birbirinden değerli spor tesisleri ile onlarca branşa ev sahipliği yapan Kula'da bir sonraki hedeflerinin Avrupa ve dünya şampiyonaları olduğunun altını çizen Kaymakam Özdemir, projede emeği geçen herkese teşekkür ederek sporculara da başarılar diledi.

Bugün itibariyle başlayan ve 3 grup halinde devam edecek olan şampiyona, 23 Haziran Pazar günü sona erecek.

Bocce Volo Türkiye Şampiyonasında başarılı olan sporcular final günü müsabakaların ardından ödüllendirilecekler. Final organizasyonunun büyük bir coşku ile gerçekleştirilmesinin planı yapılıyor. Manisa Kula’da spor etkinliklerinin sayısının artırılacağı bildirildi.

Kaynak:Haber Kaynağı