Başkan Çakın; “Uşakspor’un kapısına kilit vuracak değiliz”

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşakspor A.Ş. nin devri konuşunda görüşmelerin sürdüğünü belirterek, “Devir işlemi olmaza kapısına kilit vuracak değiliz. Uşakspor’u emin ellere teslim etmek istiyoruz” dedi.

SPOR 07.07.2022, 15:59

Başkan Çakın; “Uşakspor’un kapısına kilit vuracak değiliz”

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşakspor A.Ş. nin devri konuşunda görüşmelerin sürdüğünü belirterek, “Devir işlemi olmaza kapısına kilit vuracak değiliz. Uşakspor’u emin ellere teslim etmek istiyoruz” dedi.

SPOR 07.07.2022, 15:59
Başkan Çakın; “Uşakspor’un kapısına kilit vuracak değiliz”

AKM’de düzenlenen basın toplantısında Uşakspor’un devri ile ilgili bir soruyu cevaplayan Çakın, Uşakspor konusunda belediyeye destek çıkılmamasından yakındı.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Kimse kusura bakmasın ve isteyen istediği kadar kızsın. Şu sezon bittiğinden beri de hala biri çıkarsa söylemediniz demesin. Ben ne yapacağım sahibinden.com adresine ilan mı vereceğim. Takımı ehil ellere teslim etmek istiyorum diye. Böyle saçmalık mı olur? Herkes ne düşündüğümü biliyor, en yetkilisinden çılgın taraftarına kadar herkes her şeyin farkında ve bilincinde” ifadesini kullandı.

Çakın, “Biz takımı satmıyoruz, güvenli ellere teslim etmek olarak adlandırıyoruz bunu. Şehrin takımının belediyeye ait olması mevzuata aykırı ve kentin takımı olması açısından da aykırı bir durumdur. . Ali Erdoğan başkan motor sporlarını seviyormuş ve şehre güzel bir motokros pisti kazandırmış, sonraki başkanın o konuda fazla ilgisi yokmuş ve üstüne düşmemiş. Futbolda da durum böyledir. Kimseyi suçlamıyorum ve herkesin bir bakış açısı vardır ve inisiyatif başkanların keyfine bırakılmamalı. Bu işi seven ve sahip çıkacaklar yapmalıdır. Buna da sorumluluk gereği belediye ve valilik destek vermelidir. Sahiplik bambaşka bir durum ve ben bunun yanlış olduğunu 3 yıl önce de söyledim. Bu takımı hiç ortada bırakmadım ve kulübe hep sahip çıktık. 3 yıldır çığlık atıyoruz ve gelin takımı ve futbolu sevenler bir arada olalım dedik. Bir elinden tutun dedik ve sadece bu iş belediyenin üzerine kaldı diye bir dünya yok. Bizi kimse duymuyor, konuşan konuşuyor orda burada ama kimse el atmıyor” şeklinde yakındı.

Böyle saçmalık olmaz

Çakın “Şunu söylemek istiyorum, benim anlayışım ve yaklaşımım belediyenin yetkileri itibariyle destek olması yetkisidir” diyen Çakın, şöyle devam etti: “Ama ben Avrupa şampiyonu yapmaya yetkili değilim. Benim kaynaklarımı, herkese adil ve eşit bir şekilde dağıtma zorunluluğum var. Yol, sosyal yardım, kültür programı, eğitim merkezleri ve diğer işleri de yapmam lazım. Her şeyi bir kenara bırakıp futbola milyonlar aktarsam olmaz. Kimse kusura bakmasın ve isteyen istediği kadar kızsın. Şu sezon bittiğinden beri de hala biri çıkarsa söylemediniz demesin. Ben ne yapacağım sahibinden.com adresine ilan mı vereceğim. Takımı ehil ellere teslim etmek istiyorum diye. Böyle saçmalık mı olur? Herkes ne düşündüğümü biliyor, en yetkilisinden çılgın taraftarına kadar herkes her şeyin farkında ve bilincinde.”

Takımı emin ellere emanet edelim diye uğraşıyoruz” diyen Çakın sözlerine şöyle devam etti: “Yoksa şimdiye kadar 10 kere bu kulübü verirdim. Yaptığımız görüşmeler oluyor ve buyursun bu şartlara uygun bir istek ve arzuyla gelen olursa biz her zaman görüşmeye hazırız. Bundan sonraki süreçte bunu yüksek beklentiyle kaldıracak durumumuz yok. Benim takıma kilit vurma gibi bir düşüncem yok. Ben 10 milyonlar harcayarak bu takımı Avrupa şampiyonu yapma iddiasında değilim. Ama birileri takımın elinden tutarsa da kapımız sonuna kadar açık. Ben parayı ve kaynakları altyapı ve gençliğe harcayacağım. Tabi her şey para da değil. Fenerbahçe'nin başında Türkiye'nin en zengin adamı var ve kellesini almak istiyorlar.”

(SALİH KILINÇ /HABER)

Yorumlar (2)
URFALI ABDİ 5 ay önce
Belediye başkanı kısaca diyor ki UŞAKSPOR işi bitmiştir, ben 2 sene göz boyamak için desteğimi verdim artık bitti. Seçim zamanı gelirler Uşakspor için şunu yapacağız bunu yapacağız derler. UŞAKSPOR bu açıklamalar ile birlikte 3.lige düşmüştür, gözümüz aydın.
ÖZ UŞŞAKLI 5 ay önce
SAYIN BAŞKAN ANLAŞILIYOKİ 2..3 YILDA ŞEHRİN TAKIMI UŞAKSPORA DESTEK VERMEKTEN BIKMIŞ VE USANDIGINIZ ANLAŞILIYOR FUTBOL TAKIMI İLE İLGİLENMEK DESTEK VERMEK MEVZUATA AYKIRI DİYORSUNUZ O ZAMAN MEVZUATA UYGUN HALE GETİRMEK İÇİN EN YAKINIMZ NAZİLLİ VE KUTAHYA NASIL YAPTIYSA PRODÜSÜ UYGULAYIN VE UŞAKSPOR BELEDİYENİN HİMAYESİ ALTINA RESMEN MEVZUATA UYGUN HALE GETİRİLSİN VE BUNDAN SONRA GELECEK YÖNETİMLERİNDE UŞAKSPORA SAHİP ÇIKMALARINA ZEMİN HAZIRLAMIŞ OLURSUNUZNURULLAH BAŞKAN TAKIMI NERDEN NEREYE GETİRDİ ONUN ZAMANINDA MEVZUAT YOKMU İDİ LUTFEN MEVZUATIN ARKASINA AKLANMAYIN SİZDEN FAZLA BİRŞEY İSTEMİYORUZ TAKIMI TESLİM ALDİĞIN LİGDE TESLİM ET.