Banazlı Dünya Şampiyonu Ali Peker şimdi de Balkan Şampiyonu oldu

Geçtiğimiz ay Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından Fransa'da gerçekleştirilen okul sporlarının en büyük organizasyonu Gymnasiade 2022'de gülle atmada Dünya Şampiyonu olan Banazlı sporcu Ali Peker, şimdi de Balkan Şampiyon oldu.

SPOR 13.06.2022, 20:47

Banazlı Dünya Şampiyonu Ali Peker şimdi de Balkan Şampiyonu oldu

Geçtiğimiz ay Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından Fransa'da gerçekleştirilen okul sporlarının en büyük organizasyonu Gymnasiade 2022'de gülle atmada Dünya Şampiyonu olan Banazlı sporcu Ali Peker, şimdi de Balkan Şampiyon oldu.

SPOR 13.06.2022, 20:47
Banazlı Dünya Şampiyonu Ali Peker şimdi de Balkan Şampiyonu oldu

Uşak’ın adını dünyaya duyuran başarılı sporcu Ali Peker 5 kilogram gülle atmada 20,63 metre ile altın madalya aldı.

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün yayınladığı tebrik mesajında; “13 Haziran 202 tarihinde Karadağ’da yapılan U-18 Balkan Şampiyonu olan sporcumuz Ali Peker’i ve Antrenörü Çağrı Oflaz’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Karadağ’ın Bar kentinde yapılan Balkan U18 Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye, 5 altın, 4 gümüş, 6 bronz olmak üzere toplam 15 madalya kazandı.

Uşaklı şampiyon başarıya doymuyor

12 Haziran Pazar günü Karadağ’ın Bar kentinde yapılan Balkan U18 Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye, en çok kürsüye çıkan ikinci ülke olurken, madalya sıralamasında da Hırvatistan ve Sırbistan’ın gerisinde üçüncülüğü elde etti. Ay-yıldızlı gençler, 5 altın, 4 gümüş, 6 da bronz madalya kazandılar. Milli Takım, 15 takımın katıldığı şampiyonada puan sıralamasında ise 171 puanla Sırbistan’ın ardından Romanya ile ikinciliği paylaştı.

Şampiyonada 39 atletle temsil edilen Türkiye’nin madalyaları şu isimlerden geldi:

ALTIN MADALYA

Batuhan Eser, 1500 metre, 4:18.58

Caner Can Tunçtan, 3000 metre, 8:45.57

Furkan Mutlu, 2000m engelli, 6:02.52

Ali Peker, Gülle atma (5 kg), 20.63m

Hatice Kılıç, 3000 metre, 9:56.87

GÜMÜŞ MADALYA

Alişan Alphan, 400 metre, 50.10

Batuhan Eser, 800 metre, 1:58.53

Yakup Efe Suratlı, 110m engelli, 13.98 (+2.6)

Zeynep Öz, Disk atma, 40.66m

BRONZ MADALYA

Ramazan Kundakçı, 2000m engelli, 6:08.07

Mehmet Eren Karayaz, yüksek atlama, 1.98m

Edibe Yağız, 1500 metre, 4:39.93

Ceren Kılıç, 2000m engelli, 7:15.35

İrem Batu, Cirit atma, 47.42m

4×100 kadın takımı (Defne Tuna, Mira Akan, Elif Ilgaz, Zeynep Kaya), 47.95

(SALİH KILINÇ / HABER)

Yorumlar (0)