Aydın’ın demir yumruğu Muhammet’ten Türkiye üçüncülüğü

Aydın’ın demir yumruğu Muhammet’ten alkışlanacak başarı! Aktarılan son habere göre Fethiye’de düzenlenen Boks Şampiyonası’nda Türkiye üçüncülüğü kazanan Muhammet’in başarısı herkesi gururlandırdı.
Aydın’ın demir yumruğu Muhammet’ten Türkiye üçüncülüğü

AYDIN (İHA) – Yıldız Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası sonuçlandı. Fethiye’de düzenlenen şampiyonada Aydınlı Muhammet Anıl Ceyhaner Türkiye üçüncüsü oldu.

11 – 19 Mayıs tarihleri arasında Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Boks Şampiyonası’nda Aydın’ın temsil eden Muhammet için Türkiye Boks Federasyonu Aydın Boks İl Temsilcisi ve Genç Erkekler Boks Milli Takım Baş Antrenörü Yavuz Kılıç’tan tebrik ve teşekkür açıklaması geldi.

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Yıldız Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası Muğla’nın Fethiye ilçesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Şampiyonada Aydın’ı temsil eden Muhammet Anıl Ceyhaner başarılarıyla şampiyonaya damga vurdu. Kıyasıya mücadelenin yaşandığı şampiyonada rakiplerini alt etmeyi başaran Aydın'ın demir yumruğu, kıran kırana geçen mücadelelerin ardından Avrupa Şampiyonu rakibine mağlup olarak Yıldız Erkekler Türkiye Üçüncüsü oldu.

aw209458-04.jpg

“HERKESE TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİM”

Türkiye Boks Federasyonu Aydın Boks İl Temsilcisi ve Genç Erkekler Boks Milli Takım Baş Antrenörü olan Yavuz Kılıç ise öğrencilerini tebrik ederek "11-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında Fethiye'de düzenlenen Yıldız Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasına ilimizi temsilen katıldık ve şampiyonayı bir bronz madalya ile tamamladık. 80 kilogramda ringe çıkan Muhammet Anıl Ceyhaner yarı finalde Avrupa Şampiyonu rakibine mağlup olarak Yıldız Erkekler Türkiye Üçüncüsü olmuştur. Bize desteklerinden ötürü başta Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze ve her türlü imkan ve desteğini bizden eksik etmeyen İl Müdürümüz Cenap Fillikçioğlu’na, Nazilli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüze ve İlçe Müdürümüz Güven Eker'e, boks spor kulüplerimize ve değerli yönetimine bizlere inanıp dualarını esirgemeyen ve emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Aydınımıza ve Nazillimize hayırlı olsun. Aldığımız her madalyayı babam Abdulaziz Kılıç’a ithaf ettik. Kabri nur mekanı cennet olsun inşallah” dedi.

Demir yumruk Muhammet’in başarısı başta ailesi olmak üzere tüm Aydınlıları gururlandırdı. Geçtiğimiz haftalarda Muğla2nın Fethiye ilçesinin ev sahipliğini yaptığı şampiyonada üçüncü olan Muhammet madalyanın da sahibi oldu.