Aydın’ın başarılı sporcusu Çeltik, Konya’dan 2 madalyayla döndü

Aydın’ın başarılı sporcusu Şevval Çelik, Konya’da katıldığı şampiyondan 1 altın 1 gümüş madalya ile memlekete geri döndü.
Aydın’ın başarılı sporcusu Çeltik, Konya’dan 2 madalyayla döndü

Başarılı Kick Boks sporcusu Şevval Çelik, Aydınlıları katıldığı müsabakada elde ettiği başarılarla gururlandırdı.

Toplamda 8 bin sporcunun katılım sağladığı şampiyonada 1 altın 1 gümüş madalyanın sahibi olan Çelik, 2 branşta yarıştı.

Katıldığı müsabakalarda Aydın’ı başarı ile temsil eden Kick Boks sporcusu Şevval Çelik, Konya’da düzenlenen şampiyonadan 1 altın 1 gümüş madalya ile döndü.

2 BRANŞTA MADALYALARI TOPLADI

Türkiye Kick Boks Federasyonu 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya'da gerçekleştirildi. Türkiye’nin en iyi Kick Boks sporcularının belirlendiği ve yaklaşık 8 bin sporcunun katıldığı turnuvada Aydınlı Milli Kick Boksçu Şevval Çeltik yarıştığı 2 branşta 1 altın 1 gümüş madalya kazandı.

aw243850-01.jpg

AYDIN’IN GURURU

Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek milli takım oyuncularının belirlemek için Antalya , İstanbul ve Konya da düzenlenen Üç turnuva sonunda katıldığı tüm branşlarda başarı gösteren Şevval Çeltik, Aydın’ın gururu oldu.

Katıldığı turnuvalarda başarılarıyla adından söz ettirmeye devam eden başarılı sporcu Şevval Çeltik 2 farklı branşta yarıştı. Memlekete 2 madalya ile dönen Çeltik Aydınlıların yüzünü güldürdü. Konya’daki turnuva 1-9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı