Altay 17 yaşındaki genç yıldızına 450 bin euro bonservis bedeli biçti

TFF 2. Lig’e düşen İzmir temsilcisi Altay büyük borç yüküne karşın genç futbolcusu Enes Öğrüce’yi yüksek bir bonservis bedeli ile göndererek ekonomik olarak rahatlamanın planlarını yapıyor.
Altay 17 yaşındaki genç yıldızına 450 bin euro bonservis bedeli biçti

Trendyol 1. Lig’den düşen ve yeni sezonda TFF 2. Lig’de mücadele edecek olan İzmir ekibi Altay yeni sezon planlamasını yapıyor. 700 Milyon TL’lik borçla karşı karşıya kalan Altay 17 yaşındaki orta saha oyuncusu Enes Öğrüce’den gelecek bonservis bedeline bel bağlıyor.

Süper Lig ekiplerinin de peşinden koştuğu Enes Öğrüce için Altay bonservis bedelini belirledi. 400-450 Bin Euro bedel biçilen Enes Öğrüce için transfer pazarlıkları yapılıyor. Bu transfer gerçekleştiğinde Altay elde edilecek gelirle yeni sezonun planlamasını yapacak.

ALTAY’DA TRANSFER HESAPLARI

TFF 2. Lig’in yeni ekiplerinden Altay, 17 yaşındaki orta saha oyuncusu Enes Öğrüce için 400 bin Euro’luk bir bonservis bedeli talep ediyor. Oyuncu ile birçok Süper Lig ekibinin yakından ilgilendiği ifade edildi.

Geçtiğimiz sezon Trendyol 1. Lig’i 17. sırada tamamlayarak yaklaşık 700 milyon TL’lik borç yüküyle TFF 2. Lig’e düşen Altay’da, gözler genç oyunculardan kazanılacak bonservis bedellerine çevrildi. Mali açıdan zor günler yaşayan İzmir ekibi, bu sezon gösterdiği performansla öne çıkan Enes Öğrüce’den bonservis bedeli kazanmanın planını yapıyor.

Siyah-beyazlıların son olarak vitrine çıkardığı Enes, orta sahada sergilediği oyunla futbolseverlerin beğenisini kazanırken, çıktığı 12 lig maçında da 1 gol kaydetmeyi başardı. Genç futbolcunun performansının ardından çok sayıda kulüp 17 yaşındaki oyuncu için Altay’la temas kurarken en ciddi adım ise Süper Lig ekiplerinden Alanyaspor ile Bodrum FK’dan geldi.

İzmir ekibiyle masaya oturan bu kulüpler tekliflerini iletirken, Altay’ın ise 400 ile 450 bin Euro arasında bir bonservis talep ettiği öğrenildi. İki kulüple pazarlıklara devam eden siyah-beyazlılar, kısa bir süre içerisinde anlaşıp kendisine mali kaynak oluşturmak istiyor.

Öte yandan, alacaklarını temin edemediği için Altay’a ihtarname çeken Mustafa, Sefa, Mehmet ve Kuban ile de yeni sezon için anlaşmaya varıldığı bildirildi.

İzmir’in ve Türk futbolunun köklü ekiplerinden olan Altay yeni sezon için mali kaynak oluşturup TFF 2. Lig’de kalıcı olmamanın hesaplarını yapıyor. Trendyol 1. Lig’e yükselmenin hesaplarını yapan Altay yeni sezonda bu hedef için mücadele edecek bir kadro kuracak. Bunun için de başta Enes Öğrüce gibi piyasası olan futbolcuların iyi bonservis bedelleri ile gönderilmesi gerekiyor.