Afyonkarahisar'da 19 Mayıs'a özel motokros heyecanı!

Afyonkarahisar’da Türkiye Kayo, Avrupa Gençler ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros Şampiyonaları yapıldı.
Afyonkarahisar'da 19 Mayıs'a özel motokros heyecanı!

AFYONKARAHİSAR (İHA) – Afyonkarahisar oldukça ilgi çeken yarışlara ev sahipliği yaptı. Türkiye Kayo, Avrupa Gençler ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros Şampiyonaları Afyonkarahisar Valiliği himayesinde Afyonkarahisar Belediyesi desteği ile gerçekleştirildi.

Motokros Şampiyonaları büyük bir heyecanla takip edildi. Çeşitli kategorilerde yarışmalar yapılırken kazanan sporculara ödülleri ayrıca takdim edildi. Yarışmalarda 6 ülkeden 158 sporcunun yarıştığı bildirildi.

YARIŞMALARDA KIYASIYA REKABET

Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen Türkiye Kayo, Avrupa Gençler ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros Şampiyonaları sona ererken, yarışlar kıran kırana geçti.

Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde Afyonkarahisar Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından gerçekleştirilen yarışlar, Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi'nde bulunan pistte yapıldı. Yarışlara 6 ülkeden 158 sporcu katıldı.

Antrenman ve sıralama turlarının dün yapıldığı yarışlar bugün tamamlandı. Yarışlar MX, MX1, MX2, MX2 junior, MX125, MX senior, veteran, kadınlar, 50 cc, 65 cc ve 85 cc kategorilerinde yapıldı. Yarışlar sonrası kategorilerde birinci, ikinci ve üçüncü olanlara ödülleri Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Burcu Köksal ile Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Türkiye Kayo, Avrupa Gençler ve Balkan Motosiklet Birliği (BMU) Motokros Şampiyonaları ile Afyonkarahisar’da adeta spor şöleni yapıldı. Bu tür organizasyonlara yenilerinin eklenmesi için ise çalışmaların başlatıldığı ayrıca bildirildi.