10.01.2022, 09:56

Siyaset mi yapıyorlar? Stand up show mu?

CHP Uşak Milletvekili Sayın Özkan Yalım, kendisine ait sosyal medya sayfasında 5 Ocak tarihinde şöyle bir paylaşımda bulunmuş:

“Spor Toto Teşkilat Başkanı ile yaptığımız uzun görüşmeler sonucunda Sayın Valimiz Funda Kocabıyık’ın destekleriyle Sivaslı İlçemize Bir Adet Kapalı Halı Saha ve Kapalı Tenis Kortu, Sivaslı İlçemizin Pınarbaşı Beldesine Prefabrik Spor Salonu, Banaz İlçemizin Derbent Köyüne Bir Adet Halı Saha, Eşme İlçemizin Karaahmetli Köyüne Bir Adet Halı Saha yapımı için Ön Protokol İmzalanmıştır. Spora, sporcuya, gençlerimize ve Amatör Spor Kulüplerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Bu paylaşıma mukabil; AK Parti Uşak İl Başkanı Sayın Fahrettin Tuğrul da 6 Ocak Ocak tarihinde kendi sosyal medya sayfasından  şöyle cevap vermiş:

“Dün kendi sosyal medya sayfasında Uşak'ımıza AK Partimizin kazandırdığı Spor Toto yatırımlarını kendine mal etmeye çalışan Uşak’ta yalan siyasetinin  yegane temsilcisi CHP Milletvekili bugün Cumhurbaşkanımıza, kamu kurumlarında görev yapan kamu görevlilerine parmak sallayıp tehdit etmeye had bildirmeye kalkmış. Önce sen kendin haddini bileceksin. Milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza had bildirmek senin haddine değildir... Sen birine had bildireceksen Kuran öğrenimine Ortaçağ karanlığı diyen kendi genel başkan yardımcına had bildir. Tabi ki ondan farklı düşünmüyorsan... “

Uşak Valisi Sayın Funda Kocabıyık’ta hepsinden hızlı davranıp valilik sosyal medya sayfasında 4 Ocak tarihli şu aşağıda gördüğünüz paylaşımı yapmış.

Şimdi, iktidar ve muhalefet partilerinin yerel yöneticilerinin arasına girecek değilim. Benim derdim başka.

İlimize bir çivi çakandan Allah razı olsun. İlçelerimize ve köylerimize yapılan bu spor tesislerini de küçümsemiyorum. Hatta ihtiyaç olduğunu ve yapılacağı yerlere çok yakışacağın düşünüyorum.

Uşak Bir Eylül Stadı 1 Eylül Stadyumu, Uşakspor'un lig maçlarını oynadığı stadyumdur. 1962 yılında inşa edilmiştir. Uşak'taki en büyük futbol sahasıdır. 6.094 kişilik seyirci kapasitesine ve 100 araçlık otoparka sahiptir.

Bu stat bugün tam 60 yaşında. Neredeyse babamla yaşıt, orası yıkılarak burası yapılarak bugünlere gelmiş. Ne doğru dürüst tuvaleti, ne oturulacak yeri,  ne de alışveriş edilecek büfesi vardır.

Komşu illerin ilçelerinde bile Avrupa standartlarında kadın ve erkekler için ayrı tuvalet yapılmış, modern, çağımıza yakışan statlar yapılmışken ilimizde aşigoların 60 yıllık köhne bir stada mahkûm edilmesini hangi mantıkla açıklayabiliriz?

Peki; Türkiye’nin parmakla gösterilen Avrupa standartlarında bir spor salonu olan Atatürk Spor Salonu’nun yıkılıp yerine Huzurkent civarında yapılan standart dışı spor salonuna ne demeli?

Basketbol takımı kuruyorsun, daha 3-5 yıl önce yapılan pırıl pırıl salonda maç yaptıramıyorsun. Standart dışı bulduğu için Basketbol Federasyonu burada maç yapılmasına izin vermiyor.

Uşak’ın iktidar ve muhalefet siyasetçileri bu spor salonu ve yeni bir stadyum işine el atsalar olmaz mı?

Demek ki olmuyor.

Çünkü emek gerekiyor, uğraş gerekiyor.

Köylere ilçelere geri dönüşüm atıklarından yapacağın spor tesislerine benzemez bu iş.

Uşak’ın makus talihini değiştirmek istiyorlarsa iktidar ve muhalefeti temsil eden politikacılar, fırsattan istifade ucuz stand up show yapmayı bırakıp Uşak halkının beklentilerini karşılasınlar.

Stand up show yapma işini de Cem Yılmaz gibi komedyenlere bıraksınlar.

Siyaset ciddi iştir…

Yorumlar (2)
Kürdan 1 hafta önce
Gercekten çok Türkiye liglerinde profesyonel takımı olmayan il ve ilçelere Avrupa standartlarının üzerinde stadlar yapiliyorken neden güzel usakimiza yakışır bir stad yapılmıyor ve yapılmaya calisilmiyor
Mustafa yalım. 1 hafta önce
Bu işin aslı asdari CHP vekilinde.arayip emek varmı yokmu öğrenebilirsiniz.akp il başkanı içeriği öğrendi.sizde öğrenebilirsiniz...