10.03.2020, 09:27

Sayın Bakan el açmadı ama bu gidişle biz açacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak ilimize teşrif ettiler. Sefa geldiler hoş geldiler.

Sahi bayram değil seyran değil Sayın Bakan Uşak’a niye geldi?

 1. İl il dolaşıp Bahar Kalkanı Harekâtının halk üzerindeki etkilerini görmek için.
 2. Yapılan zamlara rağmen bu halkın nasıl yaşadığına akıl erdiremediği için
 3. AKP Genel Başkanı adayı olabilmek için nabız yoklamaya geldi
 4. Ufukta görünen erken seçim için Uşaklıların hatırını sormaya geldi.
 5. Uşak’ın meşhur tarhana çorbasını içmek için akşam vakti şöyle bir uğradı.

Valla canlar, niye geldiğini ben de çok merak ediyorum ama bilmiyorum. Sayın Bakan UTSO’da işadamları ve sanayicilerle bir araya geldi. (İşçi, memur ya da çiftçi ile mi bir araya geleceğini sanmıştınız?)

Burada yaptığı konuşmada; "Biz kimseye el açmadık. Özellikle ekonomimizin doğrudan hedef alındığı, spekülatif kur ataklarının neden olduğu tüm bu tahribatı elhamdülillah giderdik, gideriyoruz, daha güçlü adımlarla ilerliyoruz. Gelen her veri, açıklanan her rakam, her makroekonomik gösterge, Türkiye'nin, Türkiye ekonomisinin yaşadığı süreçlerden daha da güçlenerek çıktığını gösteriyor” buyurmuş..

Benzin; 6.76 TL, motorin 6.33 TL, altın; 331,70 TL, Dolar; 6, 14 TL, Euro ise 7,043 TL olmuş. Cumhuriyet tarihinin en yüksek fiyatları. Bakan Beyin haberi var mı bilmiyorum. Yoksa biri bu fiyatları kulağına fısıldasın. Acaba İlimize başka bir ülkenin Hazine ve Maliye Bakanı mı geldi? Ya da ben başka bir ülkenin vatandaşı mıyım?

Sayın Bakan, “Biz kimseye el açmadık” demiş. Ama fiyatlar bu şekilde uçmaya devam ederse yüzde 2’lik mutlu azınlık hariç, 84 milyon T.C. vatandaşı el açacağız.

SİZ BENİ NE SANMIŞTINIZ?

Artık muhabirlik yapmıyorum. 31 yıldır kamera ve fotoğraf makinesi taşımaktan yoruldum. Sadece köşe yazarlığı ile içimdeki gazetecilik ateşini söndürmemeye çalışıyorum.

Onun için Sayın Albayrak’ın Uşak ziyaretini takip etmedim. Anadolu Ajansı ve İHA’nın haberlerinden ne olup bittiğini öğrenmeye çalıştım. Orada olsaydım; Sayın Bakana Uşak ile ilgili şunları sorardım:

 • Sayın Bakanım. Uşak’a yeni yatırım müjdesi vermediniz. İyi de yaptınız. Uşak’a her geldiğinde eli boş gelmeyen bir eski bakanımızın yaptığı barajlar ya patlıyor ya da su tutmuyor. Bu ölü yatırımlar için ne yapmayı düşünüyorsunuz?
 • Sayın Bakanım. Uşak’ın tapu tapu 29 kilometrelik bir çevre yolu var. Bu yol 11 yıldır bitmek bilmiyor. Ayrıca Gediz-Uşak Karayolu, Çivril – Uşak Karayolu bir türlü bitmiyor. Uşak olarak alay konusu olduk. Ne olur? Biraz para verin de bizi bu utançtan kurtarın.
 • Sayın Bakanım. Bir de hızlı tren yolu var. Yapılıyor mu yapılmıyor mu bilemiyoruz.
 • Özellikle ilçelerimizde hala çöpler vahşi şekilde depolanıyormuş. Köpekler öldü de öyle öğrendik. Buralara da lütfedip para çıkarsanız da çağımıza yakışan modern bir çöplükler yapılsa.
 • Sayın Bakanım. 30 küsur yıldır Uşak’ı termalin başkenti yapacağız diye yırtınıyoruz. Ancak, Hamamboğazı ve Kayağıl Köyünde yapılan iki termal havuz dışında yol alamadık. Örencik termal tesisleri harabe, Bu termal olayında da Uşak adına bir destek çıksanız.
 • Sayın Bakanım. Kusura bakmayın başınızı ağrıtıyorum. Bir de İl Özel İdaremizin Belkaya memba suyu var. Biz burayı işletmeyi beceremedik. Bir kıyak da burası için yapar mısınız?
 • -Sayın Bakanım. Bir de bir futbol takımımız var. Adı Uşakspor. Renkleri kırmızı siyahtır. TFF. 2. Ligde mücadele eder. Bu takimimiz maçlarını 53 yıllık eski bir statta oynar. Himmet edip biz Usaklilara yeni bir stadyum için parasal destek sağlarsanız size minettar kalırız.
 • Sayın Bakanım. Paranın başındasınız. Her türlü kaynağı değerlendirmek ve para bulmak zorundasınız. Kabul ediyorum.

Ama lütfen, çok istirham ediyorum. Murat Dağı’na dokunmayın. Buradaki altını, gümüşü çıkarmak yerine burada tarımı ve hayvancılığı teşvik edin ki hiç bitmeyen bir ekonomik kazanım olsun.

Bunları Sayın bakanın yüzüne söylemek isterdim. Ama nerede bende o yürek?

Bunları da Usak'in vekilleri, belediye başkanı, valisi soylesin.

Oda Tv çalışanlarının başına gelenleri gördükten sonra ağzımı bile açmazdım. Bakan söyler ben dinlerdim. Klasik TC. vatandaşı misali.

Yorumlar (4)
Vatandaş 1 yıl önce
Güzel yazınız için teşekkür ederim. Her aklı selim insanın okuması ve sorgulaması gerek ...
Dikilitaş ltd.aş 1 yıl önce
belediye başkanının halkın içine çıkmaya cesareti olmadığınıda ben söylemek isterdim ama diyemem
Huseyın 1 yıl önce
Doğru yazıyı alkışlarım
Ali 1 yıl önce
Bakana diyecek bir şeyim yok. Onlardaki arsızlık adetten olmuş. Peki o fotoğraflarda sırıtan insanlar niye sırıtıyorlar? Yukarıda haklı ve yerinde olarak sorulmuş sorular onların aklından hiç geçmiyor mu acaba? Bunca fikirsiz oldukları için mi gülüyorlar, yoksa duygusal meseleleri var da, tadımız kaçmasın mı diyorlar. Sorsan hepsi kan ağlıyor ama kötü ekonominin önde gelen mimarlarından birisi gelince herkes sırıtıyor. Üzücü.