Zayıflarken Yapılan Hatalar

Kilolar genel sağlık açısından vücuda zarar veren fazlalıklardır. Vücut aldığı besinlerdeki enerjiyi yakamayınca bunu yağa çevirir ve depolar. Özellikle karın, yan bel bölgesi, kalçalar, kollar en çok depolanan bölgelerdir.
Zayıflarken Yapılan Hatalar

Bu problemle baş etmek için yüzlerce diyet ve zayıflama yöntemi görülebilir. Ancak bunlar doğru kabul edilmeden önce mutlaka uzman birinden yardım alınmalıdır. Aksi halde zayıflarken yapılan hatalar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir.

Tek Tip Beslenmek

En sağlıksız diyet tiplerinden biri, tamamen az kalorili ve tek tip beslenmeyle yapılan diyetlerdir. Bunlar kısa sürede hızlı kilo vermeye neden olmakla kalmaz; sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Kan şekeri düşüklüğü, yorgunluk, ruhsal çöküntü hali, daha ileri seviyede midenin yiyecekleri kabul etmemesi ve bağırsakların kuruması gibi sonuçlar görülebilir.  Arada bir tüm gün vücudunuzu detoks amaçlı yemeksiz bırakabilirsiniz ancak kilo vermek için bu tip diyetlerden kesinlikle kaçınmak gerekir.

 Spor Yapmadan Kilo Vermeye Çalışmak

Egzersizi sadece kilo vermek için görmemeye çalışın. Sağlıklı bir vücut için besinler kadar harekete de ihtiyaç vardır ve spor bunun en iyi yoludur. Kilo verme sürecinde sadece besinlere dikkat ederek kayıp yaşandığında sarkmalar, kas kayıpları görülebilir. Özellikle kilo verdiği halde bunun belli olmamasından şikâyetçi olanlarda yağ sorunu devam etmektedir. Kaslı ve kilolu bir vücut, yağlı ve zayıf bir vücuttan her zaman daha iyidir.