Zayıflarken Tatlı Kriziyle Nasıl Baş Edilir?

İşlenmiş şeker, zayıflamaya çalışanlar için en büyük kâbuslardan biri denebilir. Enerji veren, ancak harcanmadığı zaman büyük bölümü yağa dönüşen şekerleri sağlıklı bir halde tüketmek de mümkün.
Zayıflarken Tatlı Kriziyle Nasıl Baş Edilir?

Diyet yaparken bazı noktalara dikkat ederek, kendinizi de çok sıkmadan bu sorunu aşabilirsiniz.

Haftada Bir Kere Ödül Verin

Diyet yaparken birçok kişinin bunu devam ettirememesinin nedeni halsiz kalma hissi. Aniden düşen şeker moral bozukluğuna da neden olabiliyor ve bununla mücadele etmek çok da zor değil. Öncelikle diyetinizde de şekere sınırlı da olsa yer vermeniz gerekiyor. Örneğin haftada bir kere bitter çikolata, dondurma ya da sevdiğiniz bir sütlü tatlı tüketilmesi diyetisyenlerin de önerdiği bir durum. Hiç işlenmiş şeker almadan diyet yaptığınız düşünülürse bu ödülle diyette motivasyon da daha kolay hale gelecektir.

Günlük Sağlıklı Tatlılar Yapın

Bazı sağlıklı ve doğal şekerli yiyecekler abartılmadan tüketildiğinde kilo almadan krizi geçiştirmenizi sağlanabilir. Örneğin hurma, hem doğal hem de oldukça şekerli bir meyvedir. Buna işlenmemiş badem, fındık gibi takviyeler ekleyerek kendinize protein dolu atıştırmalık tatlılar hazırlayabilirsiniz. Spor yapanlar için de ideal olan bu karışım kilo almadan tatlı yemek için uygundur.

Meyve Tüketin

Her gün ara öğünlerinizde mutlaka tatlı bir meyve tüketin. Muz, elma, çilek, tatlı krizini giderebilecek meyvelerdendir. Ayrıca bunlara tarçın ekleyerek tatlı krizini bastırma konusunda büyük bir yol kat edebilirsiniz.