Vali Kocabıyık; “Düşük riskli il olarak kalmak istiyoruz”

Kafe ve restoran işletmecileriyle bir araya gelen Vali Funda Kocabıyık, Uşak’ın düşük riskli iller arasında kalması için ne gerekiyorsa yapacağını ve bu konuda esnafa büyük görevler düştüğünü söyledi.
Vali Kocabıyık; “Düşük riskli il olarak kalmak istiyoruz”

Özmerkez’de gerçekleştirilen toplantıya Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra Vali Yardımcıları Muammer Balcı, Hüseyin Demirbaş, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer,  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Atalay Savaş ile kafe ve restoran işletmecileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık, “İlimizin salgına yönelik ‘Düşük Riskli İller’ kategorisinde yer alması ile birlikte kafe ve restoranlarımız vatandaşlarımıza hizmete açıldı. Ancak ‘Düşük Riskli İller’  kategorisinde yer almaya devam etmemiz için salgına karşı yine çok dikkatli davranarak salgını kontrol altında tutmamız gerekir. Bu sayede de yeni normalleşme sürecini başarılı bir şekilde devam ettirerek covid-19 salgınının yayılmasını önlememiz gerekir. Bu anlamda esnaflarımıza çok büyük görev düşüyor. Kafe ve restoranlarda alınan önlemler ile vatandaşlarımızın bu mekânlarda da tedbirlere uymalarını sağlamak çok önemli. Bu mekanların seyreltilmiş olarak vatandaşlara hizmet vermeleri, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları ve müşterilerin de uymalarını sağlamaları, kafe ve restoranlarda sigara içilmemesi konusunda hassas davranmaları çok önemli. Bu anlamda esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti göstereceklerine, covid-19 ile mücadelede kararlı duruş sergilemeye devam edeceklerine inancım tam"  dedi.

Vali Funda Kocabıyık konuşmasının ardından katılımcılara söz vererek öneri ve isteklerini dinledi.