Uşaklılar muayene sırasında perişan oluyor

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde muayene olmak isteyen Uşaklılar, sabah 05.00 de sıraya girmek zorunda kalıyor.

SAĞLIK 23.08.2022, 10:35 23.08.2022, 10:44

Uşaklılar muayene sırasında perişan oluyor

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde muayene olmak isteyen Uşaklılar, sabah 05.00 de sıraya girmek zorunda kalıyor.

SAĞLIK 23.08.2022, 10:35 23.08.2022, 10:44
Uşaklılar muayene sırasında perişan oluyor

Öte yandan özellikle uzman doktorlar ilk fırsatta Uşak’tan kaçıyor. Uşak’ın tek Ramaotoloji Doktoru Uzman Dr. Alper Yıldırım’ın da tayinini isteyerek Adana’ya gittiği öğrenildi.

Uşak ve Uşaklının sağlıkla imtihanı bir türlü bitmiyor. www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi olarak bu konuyu sürekli gündeme getiriyoruz. Ancak, yıllardır en ufak bir ilerleme olmaması Uşaklıları da sağlık çalışanlarını da yıpratmaya devam ediyor.

ALO 182’den randevu alamayan vatandaşlar, sabah saat 05.00’ten itibaren Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelerek uzun kuyruklar oluşturuyor. Saat 06.00 da gelenlerin muayene olma şansı çok az.

Konu ile ilgili görüştüğümüz vatandaşlar; “Muayene olmak için gün ağarmadan hastaneye koşuyor, şifa bulalım derken temelli hasta oluyoruz. Aracı olanlar sabahın 05.00’inde gelip kuyruğa giriyor. Olamayan gelemiyor. O saatte otobüs seferi yok. Sabah 06.00’da gelenin bile muayene olması zor. Şu anda saat 06.03 sırada en az 150 kişi var. Hastane 07.30 da sıra vermeye başlıyor. Yarın soğukta ayaz nasıl bekleyeceğiz?

Sağlık Bakanı, Sağlık Müdürü ve milletvekillerimiz bir sabah erkenden hastaneye gelsin de çektiğimiz rezilliği gözleri ile görsün” şeklinde yakındı.

Uşak’ta sağlıkta oluşan kaotik ortamın temel nedenlerinden birisi de hastanede görev yapan doktorların bir bir ayrılması.

En son, eklem ve kas ağrılarını inceleyen Ramatoloji dalında Uşak’ın tek doktoru Uzman Dr. Alper Yıldırım, kendi isteği ile Adana’ya tayin oldu.

(SALİH KILINÇ / HABER)

Yorumlar (9)
Ali 1 ay önce
Hastanede çalışan biri olarak bilgilendirme olarak şunu söylemem gerekiyor; hastaneye yeni doktorların ataması yapılıyor, gelenler olduğu kadar gidenlerin de dönem dönem olması normal. Ayrıca tüm illerde benzer durumlar olmakta. Uşak eğitim araştırma hastanesi doktorları günde ortalama 80-90 hasta bakmakta ve diğer illerde olmayan akşam mesai dışı poliklinik hizmeti de verilmekte. MHRS randevusu en yoğun branşda bile 7-10 gün içinde alınabiliyor. MHRS randevusu dışında ayaktan gündüz ve akşam polikliniğinde hastalara doktorlar bakmaktadır. Uşak eğitim araştırma hastanesinin uşak ve bölge illere ve ilçelere de hizmet verdiğini unutmamak lazım.
İnsanların sabah erken gelmesi randevu olamıyor anlamına gelmez. Bu haber “müfettiş gelmeyen hastaneye müfettiş geldi”şeklinde yapılan aracının dışında bir haber malesef. Başhekimin bu haberi yapan kişiye randevu vermemesi nedeniyle yapılmış olabilir mi?? düşünmek lazım.
Altan 1 ay önce
Boş yapma doktor bul insanlar sabah 4-5 de sıraya giriyor
Hakan 1 ay önce
Kesinlikle katılıyorum, hastanede randevulu ve randevusuz muayene olabiliyorsunuz. Ayrıca akşam poliklinik hizmeti de var. Neden hastaneyi kötülemeye çalışılıyor, siyasi bir haber mi yoksa kişisel bir algı haberi mi yapılmak istenmekte?
K.karamanca 1 ay önce
Elbetteki gelenler ve gidenler olacak tayinler oluyor ama örnek verecek olursak girişimsel radyoloji hekimi Hakan bey kocaeliye özel hastaneye gitti yerine gelen oldumu her sene annem ona düzenli muayenesini oluyordu yerine şuan bakan kimse yok ve annemin muayene zamanı yaklaşıyor ozaman acilinden bir girişimsel radyoloji hekimi bulun?
Ayşe 1 ay önce
Ben en yoğun kardiyoloji gibi bir branştan bile annem için 4 gün sonraya randevu alabildim, doktorumuz Ferhat bey sağolsun çok ilgilendi. Kontrole de 1 ay sonra akşam polikliniğine randevu almadan da gelebileceğimizi söyledi. Teyzeme de 10 gün sonrasına göz doktoruna randevu alabildik.
Biz hastanemizden de doktorlarımızdan da memnunuz. Ayaktan randevu almadan gelen kişilere de bakılıyor ama erken saatte gelmesi kişinin tercihidir, Kurumun ayıbı değildir.
Bu tür haberler kurumu yıpratmaktan başka birşey olmadığını düşünüyorum.
Hamza 1 ay önce
Bu haberiniz doğruyu yansıtmıyor
Randevulu ve ayaktan hasta bakılan bir hastane için sanki hastalar muayene olamıyor gibi olmuş, hastanede akşam bile polklinim hizmeti veriliyor. İnsanlar sabah erken gelmesi onların tercihidir ki muayene olmalarında hiçbir engel yok. Sağlıkla ilgili Haber kaynaklarınız malesef kötü yada algı yapmaya çalışıyorsunuz. Çevre illerde akşam muayene bile yokken canla başla çalışan sağlık personeline böyle bir haber yakılmıyor.
Müge C. 1 ay önce
Randevu alabiliyormuşuz ve akşam poliklinik olarak faydalanabiliyormuşuz kendi adıma bunu öğrenmiş oldum. Peki ilgi, alaka, fayda ? O hastane kuru bir binadan ibaret. Randevuyu yarım saat sonraya bile alabilsen içi bomboş. “Yine mi çalışmıyor bu asansör diye asansörü yumruklayan doktoru karanlık koridorda pansuman olmak için bekleyen bana, biz hastanemizden de doktorlarımızdan da memnunuz” lafını, bu şehirden ancak köyüne gitmek kadar çıkabilmiş biri söyleyebilir ve bende ancak he der güler geçerim. Kimse kimseyi kandırmasın objektif olmak bu kadar zor değil. Canla başla çalışan diye tabir edilen göz teması bile kuramayan doktor ve küçük dağları yarattığını zanneden hemşireler ise siz daha önce hastane, doktor ve hemşire görmemişsiniz demektir.
Sağlık çalışanı 1 ay önce
Sağlık çalışanlarını ayak, yöneticileri baş yapan anlayışla yazdığınız haberinizden sonra bu haberinizi hangi anlayışla yazdınız acaba???
Serdar D 1 ay önce
Dr sözüm yok işini yapıyorlar dr yanında çalışan sözde hemşire var hastalarının yüzüne bakmadan cvp veriyor ve elinde telefondan oyun oynuyor resmen elinde telefonla zaman geçiriyor küstah ve saygısızca davranışlar sergiliyorlar tüm hemşireler dahil degil başhekime çıktım şikayetler ordan oraya yönlendirmeler yapıyorlar ayıp devletin parasıyla millete zulüm
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın