Terleme Sorununa İyi Gelecek Çözümler

Birçok insan aşırı terleme sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Yazın sıcağında uzun saçlarını açık bırakan bir kadın terlemezken, saçı toplu olan ve incel giyinmiş olan başka bir kadın aşırı terleme sorunu yaşayabilir.
Terleme Sorununa İyi Gelecek Çözümler

Bu durum için alınabilecek geçici önlemler var. Ancak genetik kökenli olan terleme sorunun çözümü ne yazık ki pek de mümkün değil. Alabileceğiniz birçok önlemle birlikte değerlendirebileceğiniz terleme sorunun çözümü için birkaç öneri ile yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Antibakteriyel Sabunlar

Terlediğiniz zaman antibakteriyel sabunlarla koltuk altınızı temizleyebilirsiniz. Bu şekilde kokuya yol açan mikroplar daha kolay bir şekilde ölecektir.

Hidrojen Peroksit

Bir antiseptik olan hidrojen peroksit, 1 bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı eklenerek koltuk altına sürülebilir. Yine aşırı terleme sorununun çözümü olarak koltuk altındaki kötü kokular bu şekilde önlenebilir.

Şap Taşı

Kokusu olmayan ve doğal bir deodorant olarak yıllardır kullanılan şap taşı, suyla ıslatılarak koltuk altına sürülür ve bu şekilde kullanılır.

Uzun Süre Kalıcı Olan Terleme Tedavisi Seçenekleri

Aşırı terleme sorunu olanlar botoks ve lazer ile bu sorunun azalmasını ve 6 ay ila 12 ay süresince terlemenin engellenmesini mümkün kılabilir. Aşırı terleme sorunu şeker hastalığı ve kalp yetmezliği gibi sorunlara işaret edebileceğinden mutlaka doktora danışılması gereken durumlar arasındadır. Doktorunuz size uygun medikal tedaviyi önerecek ve yaşam kalitenizi arttıracaktır.