Stresi Besinlerle Önlemek Mümkün Mü?

Pek çoğumuzun hayatında stresin büyük bir yerinin olması nedeniyle sizlere bu yazımızda stresi önleyen besinler hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.
Stresi Besinlerle Önlemek Mümkün Mü?

İlk olarak ifade etmeliyiz ki sadece bu besinleri tüketerek stresten kurtulmaya çalışmak yerine aynı zamanda spor ve temiz hava alma gibi çeşitli aktivitelerde bulunmayı da ihmal etmeyiniz. Aksi takdirde sadece besinle stresi gidermeye çalışmak obeziteye neden olacaktır.

Tam Tahıllı Ürünler

Toprağın bağrından kopup gelen tam tahıllı besinler insana huzur vermekte ve stresini gidermektedir. Bununla da kalmayıp besin değeri olarak da yüksek olması son derece önemli olmaktadır.

Badem

Stresi azaltan besinler arasında badem de ilk sıraları almaktadır. Her ne kadar biraz pahalı olsa da hem stresi alması hem de yorgunluğunuzu azaltması nedeniyle tercih edilebilecek bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Balık

Stresi azaltan ve besin değeri de yüksek olan ürünlerden bir diğeri de balık olarak karşımıza çıkmaktadır. Son derece besleyici olan bu besinin kemik gelişimine katkısı da bir hayli fazla olduğundan özellikle çocuklarımıza bolca yedirilmelidir. Böylelikle sınav stresleri de kalmayacaktır.

Çikolata

Özellikle kadınların stres anında başvurdukları sihirli besin çikolata olmaktadır ki bu son derece doğru bir tercihtir. Özellikle bitter olan çikolataların mutluluk hormonu salgılattığı bilinmektedir.

Sizler de bu besinler arasından aşırıya kaçmamak kaydıyla beslenebilir ve stresinizi azaltabilirsiniz. Bu sayede daha huzurlu ve sakin bir hayata gözlerinizi açabilirsiniz.