Sivilce, akne tarih oluyor! Yeni tedavi yöntemi köklerini kurutacak!

Sivilce sorununu tarih yapacak tedavi yöntemi geliştirildiği bildirildi. Uygulanan tedavi yöntemi ile bakterilerin kökü kazınarak sivilceler tamamen yok ediliyor.
Sivilce, akne tarih oluyor! Yeni tedavi yöntemi köklerini kurutacak!

Sivilce sorunu yaşamayan insan neredeyse yoktur. Bu sorunun bir üst aşaması ise akneler oluyor. Süreklilik arz eden ve bir türlü geçmek bilmeyen sivilceler ve akneler için özel bir tedavi yönteminin geliştirildiği bildirildi. Sivilceye neden olan fizyolojik etkinin tespit edilmesi ile hareket eden bilim insanları bu yönde tarihi bir adım attılar.

SİVİLCELER İÇİN YENİ TEDAVİ YÖNTEMİ!

Cilt altında bulunan yağ bezleri çeşitli etkilerle fonksiyon bozukluğu ile karşılaşıyorlar. Curibacterium aknes adı verilen cilt bakterisi bu ortamda yayılma imkanı buluyor. Bu yayılma ile de rahatsızlık veren sivilceler oluşuyor.

NARASİN İLE TEDAVİ!

Bilim insanları yapılan son çalışmalarda sivilceye çözüm buldular. Antibakteriyel bir madde olan narasin ile sivilce sorununa çözüm bulundu. Çiftlik ve kümes hayvanlarında enfeksiyonu önlemek için kullanılan narasin akne tedavisinde bir yöntem haline getirildi.

DAHA DERİNE ULAŞIYOR

Geliştirilen narasin kapsülleri diğer cilt ilaçlarına ve uygulamalarına göre daha derin noktalara erişebiliyor. Böylece sivilceli bölgenin tam da köküne kadar ulaşıyor. Diğer ilaçlarda bu imkan bulunmuyor.

İNSAN TESTLERİ BAŞLADI!

Yapılan deneylerde sıra insan üzerinde uygulamaya geldi. Deneme testleri yapılmaya başlanırken bu aşamanın da başarı ile sonuçlanması halinde akne ve sivilce meselesi büyük bir oranda çözülecek. Yapılan bilimsel değerlendirmelere göre narasin nanoparçacıklı jel ile bakterilerin gizlendiği yerlere kadar nüfuz edebilen ilaç sivilce oluşmasını önleyebilecek.

İleri derecede akne rahatsızlıkları oldukça zorlu bir tedavi gerektiriyor. Aylarca ve hatta yıllarca süren bu tedaviler her zaman da kalıcı bir sonuç vermiyor. Bundan dolayı bu yeni geliştirilen tedavi yönteminin bir an önce uygulanmasını çok sayıda kişi bekliyor.