Sara Nöbetleri Ameliyat İle Giderilebilir

Sara Nöbetleri Ameliyat İle Giderilebilir
Ülkemizde sara nöbeti geçiren hastaların sayısının 800 bin civarında olduğu ifade edilmektedir. çok ciddi sayıda sara hastası bu nöbetler yüzünden hayatlarını sağlıklı insanlar gibi geçirmemektedirler.

Bu da yaşam kalitesini bir hayli düşürmektedir. İşte bu sebeple ameliyat bir çözüm olarak önerilmektedir.

İlaçlar Ölüme Neden Olabilir

Epilepsi hastalarının her birisinin durumu birbirinden farklı olmaktadır. Bu kapsamda ömründe bir kez nöbet geçiren hastalar olduğu gibi gün içerisinde sürekli nöbetler geçiren hastalar da bulunmaktadır. işte bu kadar şiddetli olan epilepsi hastalarına ilaç verilmesi çözüm olmamakta ve hatta sorun olmaktadır. öyle ki bu ilaçlar ölüme kadar götürebilmektedir.

İşte bu kadar ileri düzeyde olan hastalıkların tedavi edilmesi için cerrahi müdahale yapılması gerekmektedir. Bu kapsamda öncelikli olarak beynin hangi kısmında bir sorun olduğu tespit edilmektedir. Sorun bulunması durumunda ameliyat ile sorun giderilmektedir. Bu ameliyattan sonra hastaların bir daha epilepsi nöbeti geçirmeleri durumu %90 oranlarına kadar düşürülmektedir. Dolayısıyla ameliyat yapılması hastalar için bir kurtuluş olmaktadır.

Sara Hastalığına Yakalananların Sayısı

Ülkemizde her yıl sara hastalığına yakalananların sayısı artmaktadır. Bu kapsamda 35 bin kişi bu hastalığa yakalanmakta ve hayatlarının kalitesi ciddi oranda düşmektedir. İşte bu sebeple sara ameliyatı yapılması  gerekmektedir. Özellikle ilaçlara karşı direnci olan insanların bu ameliyatı olmaları ölüm riski ile karşılaşmamak için son derece önemlidir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.